Dobre wieści dla modernizacji Uranii. ‘’To hala na miarę naszych potrzeb’’

Dobre wieści dla modernizacji Uranii. ‘’To hala na miarę naszych potrzeb’’
Wizualizacja zmodernizowanej hali Uranii, która ma powstać do 2023 roku
Fot. Gustaw Marek Brzezin / twitter

We wtorek Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa, poinformował, że zarząd zatwierdził umowę na modernizację Uranii. Nim jeszcze ruszyła budowa, część olsztynian krytykuje zbyt małą ilość miejsc w głównej hali (nieco ponad 4 tys.). Urzędnicy wyjaśniają dlaczego.

Marszałek Gustaw Marek Brzezin napisał na jednym z portali społecznościowych, że wykonano kolejny krok ws. modernizacji hali Uranii. Zarząd województwa bowiem zatwierdził umowę na modernizację obiektu.

Przetarg ma zostać ogłoszony w połowie roku. Koszt inwestycji to ok. 160 mln zł (130 mln zł to dofinansowanie unijne, natomiast miasto musi wyłożyć ok. 30 mln zł).

Wkład własny zamierzamy pokryć z dochodów własnych miasta. O pieniądze możemy być spokojni. Nie potrzebujemy posiadać całej kwoty od razu, inwestycja będzie rozłożona na lata. W ciągu dwóch lat będziemy musieli je wydatkować – powiedziała w rozmowie z nami Marta Bartoszewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Olsztyna.

Inwestycja zakłada także budowę lodowiska zewnętrznego oraz parkingu podziemnego. Urania ma zostać podzielona na dwie bryły. W bryle A będzie boisko, gdzie będą rozgrywane mecze m.in. siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, ale także gale bokserskie. Widownia przewidziana jest na 4045 osób.

Z kolei w bryle BC znajdować się będzie sala do podnoszenia ciężarów, siłownia, sala treningowa z widownią, na której zasiąść może ok. 600 osób oraz szatnie czy zaplecze sanitarne.

To właśnie liczba miejsc na widowni w bryle A wzbudza duże kontrowersje. Część olsztynian chciałaby, aby hala miała większą pojemność.

Trzeba mieć na uwadze fakt, że my modernizujemy halę, a nie budujemy od nowa. W związku z tym miejsca, które zostały zaplanowane, to jest maksymalna pojemność, która może się w hali zmieścić. To jest hala na miarę naszych potrzeb – przyznała Marta Bartoszewicz.

Dodała, że miasto będzie chciało organizować w zmodernizowanym obiekcie wiele wydarzeń i imprez masowych, aby hala nie powodowała zbyt dużych strat.

Obiekt ma zostać zmodernizowany do 2023 roku.

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • He he 2020-04-24 22:28:58 88.156.*.*
  To jest hala na miarę naszym możliwości. Miś się kłania :)
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Czyny nie słowa 2020-04-23 12:54:23 31.0.*.*
  Kiedy ????... Bla, bla, bla... kiedy jakieś prace a nie tylko słowa !
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
 • śmiech na sali 2020-04-23 11:05:58 95.160.*.*
  Kwota na remont tego trupa jest porażająca i to po prostu wygląda jak skok na kase. Sam projekt jest tragiczny, hala urania wygląda jak kurpiowskie wycinanki.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 2
 • Misza 2020-04-22 20:21:59 79.191.*.*
  I prawidłowo, chyba tylko tłuki bez szkoły nie wiedzą i nie widzą po innych miastach co się dzieje, gdy się przeszacuje wielkość obiektu sportowego.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 0