Dawny ośrodek rządowy stanie się centrum edukacji

Po kilku nieudanych próbach sprzedaży dawnego ośrodka rządowego w Łęguckim Młynie władze powiatu olsztyńskiego znalazły nowy sposób na zagospodarowanie ośrodka. Rada Powiatu zgodziła się na powołanie spółki ''Powiatowe Centrum Edukacyjne Łęgucki Młyn''. W centrum będą realizowane zadania z zakresu edukacji i promocji zdrowia.

Owiany PRL-owską legendą ośrodek rządowy w Łęguckim Młynie stał się własnością powiatu pod koniec 2007 roku. Od tego czasu trwały próby sprzedaży obiektu, które jednak spełzły na niczym. Władze powiatu poszukały więc alternatywnego sposobu na zagospodarowanie nieruchomości.

- Powołujemy spółkę „Powiatowe Centrum Edukacyjne Łęgucki Młyn" - mówi Mirosław Pampuch, starosta olsztyński. - Wyłącznym udziałowcem spółki będzie Powiat Olsztyński.

Radni zgodzili się zasilić spółkę kapitałem w wysokości pół miliona złotych na przeprowadzenie niezbędnych inwestycji do uruchomienia Centrum Edukacyjnego.

Powołanie spółki otwiera także ścieżkę do pozyskiwania środków zewnętrznych na rozwój. Centrum będzie wypełniać zadania powiatu z zakresu edukacji oraz promocji i ochrony zdrowia. W obiekcie będą organizowane turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych czy tzw. „zielone szkoły". Będzie to także centrum doskonalenia zawodowego dla nauczycieli.

Według wstępnych zapowiedzi centrum w Łęguckim Młynie powinno ruszyć jeszcze w tym sezonie.

Przypomnijmy, w skład Łęguckiego Młyna wchodzą m.in. dwa pawilony mieszkalne „Orlik" i „Mewa", budynki schroniska młodzieżowego „Czajka" i „Słowik", wartownia z barem i biurem oraz 150-letnia elektrownia wodna „Kormoran". Ośrodek jest ogrodzony, całodobowo monitorowany. Na miejscu jest m.in. stołówka, oświetlone korty tenisowe, boisko do piłki siatkowej i koszykowej, dwa boiska do piłki plażowej, wypożyczalnia rowerów górskich, łodzi, kajaków i rowerów wodnych.

Źródło: Własne/Starostwo Powiatowe Olsztyn

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Serek 2011-03-08 11:44:15 83.11.*.*
    JAk to sie dzieje... rządowe ośrodki kupują tylko wybrani? szukam od paru lat ośrodka na sprzedaż... ale jakoś dziwnym trafem dowiaduje sie albo o sprzedanych ośrodkach ( fundacja mierki - syn millera?) Łęgucki Młyn? gdzie było jakiekolwiek ogłoszenie o ofercie sprzedaży?
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść