Czytelnik: ''Do urzędu miasta nie da się dodzwonić''. Co na to urzędnicy?

Czytelnik: ''Do urzędu miasta nie da się dodzwonić''. Co na to urzędnicy?
Czytelnicy zaalarmowali, że nie ma telefonicznego kontaktu z urzędem miasta. Urzędnicy odpowiedzieli, że wynika to z... problemów technicznych
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

W związku z epidemią Covid-19 Urząd Miasta Olsztyna poinformował, że obsługa klientów została czasowo zawieszona. Należy się kontaktować telefonicznie. Czytelnicy jednak zwracają uwagę, że dodzwonienie się do ratusza graniczy z cudem. Z kolei urzędnicy odpowiadają, że ma to związek z usterkami technicznymi.

Skontaktował się z nami czytelnik, który prosił o poruszenie tematu kontaktu z pracownikami Urzędu Miasta Olsztyna. Mężczyzna powiedział, że z uwagi na epidemię koronawirusa, ratusz zachęca do kontaktu telefonicznego, bo obsługa klienta jest czasowo zawieszona z pewnymi wyjątkami. Jak się okazuje, telefonicznie nie oznacza lepiej. Czytelnik wielokrotnie próbował dodzwonić się do BOK, jednakże bez powodzenia.

Nie można się dodzwonić do urzędu. Nikt nie odbiera telefonów. Czy mamy jeszcze władze w mieście, czy urząd pracuje? Czy pracownicy biorą pieniądze? – zapytał rozgoryczony czytelnik.

Zapytaliśmy o to urzędników. Tłumaczą, że urząd pracuje, jednakże kłopoty z dodzwonieniem się mogą być związane z… problemami technicznymi.

Modernizujemy naszą centralę, dlatego też czasami zdarzają się problemy z połączeniem telefonicznym. Jest to proces, który musi potrwać, ale nie jest tak, że zupełnie się nie da dodzwonić. Teraz pracuję zdalnie i czasami sama dzwonię, bo nie do wszystkich znam numery na komórkę i udaje mi się dodzwonić – wyjaśniła nam Marta Bartoszewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Olsztyna.

Dodała, że czasami centrala jest bardziej przeciążona, zwłaszcza w okresie epidemii, gdy urząd został zamknięty dla petentów, co powoduje większy kłopot z dodzwonieniem się.

Teraz telefonów jest bardzo dużo. Ludzie wzięli sobie do serca sytuację, którą mamy obecnie. Nie przychodzą, jednak częściej dzwonią w poszukiwaniu odpowiedzi. Dlatego też informujemy, że warto wysłać wiadomość na adres kancelaria.ogolna@olsztyn.eu. Na zapytania zawsze odpowiadamy – dodała rzeczniczka.

Zwróciła uwagę, że można korzystać także z książki telefonicznej z kontaktami do poszczególnych wydziałów.

Dowiedzieliśmy się też, że na chwilę obecną w Urzędzie Miasta Olsztyna (zatrudnia ok. 600 pracowników) jedna trzecia urzędników przebywa na zwolnieniach lub urlopach, jedna trzecia pracuje zdalnie, a reszta jest na miejscu.

Komentarze (16)

Dodaj swój komentarz

 • H. 2020-11-21 22:25:13 77.112.*.*
  Realia są takie że wielu pracowników zarywa weekendy by wyrobić się z własnymi zadaniami. Szkoda że urząd jest zarządzany dość starymi metodami, tu nie ma pracy zespołowej. Są kominy decyzyjne. Przy czym brakuje bardzo elastyczności. Podejście do pracownika też.. fatalne. Np. jeżeli kierownik zamierza zabrać Ci dodatek to dowiesz się o tym dopiero przy wypłacie. Komuna na całego.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Xd 2020-05-04 17:25:42 195.136.*.*
  Dziś próba kontaktu się nie powiodła. Kolejna próba jutro
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
 • Jaki 2020-04-20 13:52:17 95.160.*.*
  Rozumiem, że za kwiecień nie będzie wynagrodzeń dla urzędników? Jaki mam dowód, że tam ktoś pracuje? Pewnie kawka i pogaduchy. Nie wypłacać im w tym miesiącu nic, żądam tego jako przedstawiciel suwerena!!!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
 • Dp 2020-04-20 12:57:52 83.5.*.*
  To prawda. W urzędzie komunikacji też nikt nie odbiera. To skandal... Jedyne takie chore miasto w Polsce, gdzie nikt nie pracuje. Chyba że siedzą sobie i popiją kawę zamiast ruszyć dupę po telefon. A człowiek próbuje się dodzwonić już od tygodnia. Pracują dla siebie czy dla innych?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 0
 • Olsztyniak 2020-04-20 08:23:32 83.5.*.*
  No chwileczkę! Przecież pod koniec 2019 roku ratusz ogłosił przetarg w ramach którego wyłonił serwisanta swoich central telefonicznych na cały 2020 rok za łączną kwotę z naszych podatków 20 649,24 zł. W sumie niedużo jak za serwis trzech central z czego ta ratuszowa o wartości około 13 tysięcy zł bo to jakiś super model na wypasie, który raczej nie powinien się zawieszać (chyba największa centrala telefoniczna firmy Slican). Wyłoniony serwisant zobowiązuje się do przystąpienia do usuwania awarii, napraw bądź przełączeń linii wewnętrznych w ciągu 3 godzin od wezwania niezależnie od pory dnia oraz do zakończenia usuwania uszkodzeń w terminie 48 godzin od wezwania. Firma wyłoniona w przetargu znajduje się po drugiej stronie ulicy. Czyżby znowu ratusz miał problem z egzekwowaniem warunków zamówienia publicznego czy po prostu Pani Bartoszewicz rośnie nos? Informacje na temat zamówienia, urządzeń i serwisu na podstawie publikacji BIP Urzędu Miasta Olsztyn: nazwa ogłoszenia: Przetarg z ogłoszeniem o wartości poniżej 30 000 Euro na konserwację i naprawę, przegląd i serwis central telefonicznych, aparatów telefonicznych wraz z instalacją teletechniczną wewnętrzną znajdujących się na wyposażeniu Urzędu Miasta Olsztyna. Data publikacji: 16-12-2019. Proszę nasze lokalne media "niezależne" o odrobinę wysiłku i dociekliwości.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 0
 • LeKokon 2020-04-19 12:14:02 176.221.*.*
  Piszczcie już do urzędów, prezydenta, marszałka, a nawet i do Kaczyńskiego i dudy. Jak zamierzają poprawić wydolność urzędów po Covit. Bo zwykły szary urzędnik wykorzystuje sytuację żeby nie pracować. A MOGĄ, PRAWIE NORMALNIE FUNKCJONOWAĆ PRZY ZACHOWANIU OSTROŻNOŚCI
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 1
 • Xx 2020-04-19 06:16:03 5.173.*.*
  Jaka centrala, paniusie siedzą i kawuchę spijają
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 3
 • dno i tyle 2020-04-18 12:55:52 95.160.*.*
  To tylko pokazuje, że ten pseudo Urząd nie jest przygotowany do nieprzewidzianych sytuacji.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 2
 • Gucio 2020-04-18 00:39:03 5.173.*.*
  Gdyby się tak nie oszczedzalo na wszystkim tylko wymienilo centrale telefoniczna z parę lat temu to by nie było problemu
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 2
 • Fura 2020-04-18 00:36:53 5.173.*.*
  Urzednik to nie nauczyciel wolnego za darmo nie dostanie tylko tak jak wszyscy urlop lub opieka
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 2