Czy doczekamy się dokończenia remontu terenu wokół przystanku na ul. Obiegowej?

Czy doczekamy się dokończenia remontu terenu wokół przystanku na ul. Obiegowej?
Remont przystanku przy ul. Obiegowej przedłuża się
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Teren przy wiacie tramwajowej na przystanku Pstrowskiego-Sikorskiego (jadąc w kierunku os. Jaroty) od czerwca jest rozkopany. Mało tego, robotnicy nie pracowali tam od ponad miesiąca. Mieszkańcy się niepokoją, bowiem przejście między peronem a ogrodzeniem jest wąskie, a z przystanku często korzystają choćby uczniowie pobliskiego liceum. Kiedy rozpocznie się remont?

Napisał do nas czytelnik, który zwrócił uwagę na to, że okolica przystanku tramwajowego przy ul. Obiegowej przypomina plac budowy, tyle że żadnych prac od dłuższego czasu tam nie widać.

– Dzieci wróciły do szkoły, a roboty jeszcze nie zostały zakończone. Rozkopane jest tam chyba od czerwca. Ludzie mają kłopoty z przejściem między wąskim peronem a ogrodzeniem. Kiedy w końcu się za to zabiorą? – pyta Henryk.

Pisaliśmy o tej sprawie na początku lipca w artykule zatytułowanym Przystanek przy ul. Obiegowej ma największego pecha w tym roku. Dlaczego?. Jak się okazuje teren wokół obiektu został już zagrodzony w czerwcu, jednakże prace ustały na przełomie lipca i sierpnia.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Zarządem Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. Dowiedzieliśmy się, że prace w obrębie wiaty tramwajowej zostaną wznowione 10 września (we wtorek). Wykonawca ma 14 dni na ich realizację. Prace się przeciągały tak długo, ponieważ po wakacyjnych ulewach grunt został podmyty. Michał Koronowski, rzecznik ZDZiT powiedział, że trzeba było go ustabilizować, zanim położyłoby się chodnik, gdyż w przeciwnim razie groziłoby to powtórką z rozrywki. Po wakacyjnej przerwie, drogowcy wracają do pracy.

– Zaplanowane roboty będą polegały na wymianie gruntu pod zdemontowaną wiatą tramwajową, wykonaniu odpowiednio stabilnego nasypu, wykonaniu nowego fundamentu oraz ponownym montaż wiaty. Ponadto odtworzona zostanie nawierzchnia, zarówno peronu jak i chodnika – powiedział w rozmowie z nami Michał Koronowski, rzecznik prasowy ZDZiT.

Zapowiedział jednak, że to nie koniec utrudnień w tym miejscu, bowiem wykonawca po zrealizowaniu tego zadania przystąpi do prac związanych z budową linii kablowej na dalszym odcinku ul. Obiegowej.

Komentarze (7)

Dodaj swój komentarz

 • Dzik8297 2019-09-09 13:27:31 5.173.*.*
  Przepraszam za błąd. Dopóki *
  Odpowiedz Oceń: 1 2 Zgłoś treść
 • Dzik8297 2019-09-09 13:26:32 5.173.*.*
  Kiedy w tym mieście nastanie normalność? Dopuki największy amator będzie rządził doputy w Olsztynie nie będzie normalnie.
  Odpowiedz Oceń: 1 4 Zgłoś treść
 • nikt ważny 2019-09-09 13:01:00 217.99.*.*
  Kasa. Tylko ona stanowiła problem. Inwestor, czyli Gmina Olsztyn chciałaby aby naprawę wykonano w ramach gwarancji (za darmo na koszt Wykonawcy). Niestety można się domyślać, że tak jak w wielu innych miejskich inwestycjach, popełniono błąd. Czy to "taniocha" czy inne cięcie kosztów miało wpływ na usterkę, nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że sporo nas podatników, mieszkańców Olsztyna, kosztują te "obsuwy" ratuszowe. Np. naprawa wadliwego dachu Aquasfery kosztowała ponad 1,2 mln złotych. Naprawa desek w Parku Centralnym też tania nie była. Powoli te naprawy zaczynają pracować na nazwę "Olsztyńska Robota". Chyba założę stronę www gdzie każdy będzie mógł "wrzucać" zdjęcia dokumentujące tego typu olsztyńskie sukcesy inwestycyjne.
  Odpowiedz Oceń: 1 2 Zgłoś treść
 • Pan zawsze Pan. 2019-09-09 11:11:00 88.156.*.*
  Nie ma pieniędzy Tak odpowiada chłopstwo z urzędu Miasta Olsztyn. Gdzie na Świecie chłopstwo zamiast produkować żywność , biegnie z językiem na brodzie do polityki. Odpowiedz ! Polska Polska Polska. A ty Olsztyn !
  Odpowiedz Oceń: 2 3 Zgłoś treść
 • przyczyna 2019-09-09 10:26:54 88.156.*.*
  wina Grzyma i Tuska
  Odpowiedz Oceń: 0 1 Zgłoś treść
 • mik 2019-09-09 10:10:58 89.228.*.*
  artykuł do bani!! Nie wyjaśnia dlaczego tak to długo trwa!!
  Odpowiedz Oceń: 6 1 Zgłoś treść