Przystanek przy ul. Obiegowej ma największego pecha w tym roku. Dlaczego?

Data dodania: 2019-07-12 16:00:00, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Przystanek przy ul. Obiegowej ma największego pecha w tym roku. Dlaczego?
Przystanek tramwajowy przy ul. Obiegowej
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Od około trzech tygodni rozkopany jest przystanek tramwajowy przy ul. Obiegowej. Nasi czytelnicy pytają, jak długo to jeszcze taka sytuacja będzie trwać. Postanowiliśmy zbadać tę sprawę.

Nasi czytelnicy coraz częściej dopytują, kiedy w końcu będzie w pełni dostępny będzie przystanek tramwajowy przy bursie Liceum Ogólnokształcącego nr 6. Obiekt znajdujący się na skrzyżowaniu ulic Obiegowej i Pstrowskiego oraz alei Sikorskiego jest "rozkopany" od około trzech tygodni. W dodatku jeden z czytelników donosi, że jest on zapadnięty. Postanowiliśmy to sprawdzić.

- Przystanek tramwajowy przy ul. Obiegowej śmiało można nazwać najbardziej pechowym w bieżącym roku. W lutym doszło tam do kolizji drogowej w wyniku, której samochód uszkodził łącznie 5 szyb antybryzgowych, a także słupki. Obecnie w wyniku prowadzonych w okolicy prac, a także ulewnych deszczów, które w ostatnich tygodniach przeszły nad Olsztynem i podmyły grunt w wielu miejscach na terenie miasta - zapadł się chodnik pod wspomnianą wiatą. A dokładniej po drugiej stronie torowiska. Wykonawca prac rozebrał wiatę (wyjął szyby aby nie popękały) i został zobowiązany do naprawienia szkód – wyjaśnia portalowi Olsztyn.com.pl Michał Koronowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

Okazuje się, że szyby bardzo często są obiektem zainteresowania wandali. W tym roku wymieniane już były wielokrotnie na kilku przystankach.

- Od początku 2019 roku wymieniono aż 50 szyb, najwięcej na przystankach w okolicy Kortowa. Z kolei dachy naprawiane były już na 12 przystankach – wymienia Michał Koronowski.

Miasto od kilku tygodni walczy z wandalami. Wcześniej pisaliśmy, że zniszczone zostały rowery miejskie, a kilka dni później biletomaty. Sprawą zajmuje się policja.

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.