Dziś jest: 23.02.2024
Imieniny: Damiana, Polikarpa
Data dodania: 2023-11-24 16:05

Redakcja

Czterech jeźdźców przestępczego światka w rękach policji

Czterech jeźdźców przestępczego światka w rękach policji
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Artur Szczepański / Olsztyn.com.pl

Funkcjonariusze ujawniają i zatrzymują osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości podczas codziennej służby. Tym razem z przeszłością będą mieli okazję rozliczyć się pewien 50-latek, a także 36-, 68- i 62-latek, którzy ,,wpadli” m.in. podczas policyjnych interwencji i najbliższe miesiące spędzą w zakładach karnych.

reklama

W czwartek (23 listopada) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie pod wpływem alkoholu, który miał znajdować się na klatce schodowej jednego z bloków na terenie Olsztyna. Na miejscu funkcjonariusze zastali 50-latka, który za popełnione wykroczenie został pouczony. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło jednak na jaw, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie na podstawie nakazu doprowadzenia, celem odbycia zastępczej kary aresztu w wymiarze 10 dni lub opłacenia grzywny, również za popełnione w przeszłości wykroczenie.

W środę (22 listopada) na terenie jednego z lokali w Olsztynie funkcjonariusze zatrzymali pewnego 36-latka, który po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazał się osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia kar pozbawienia wolności w wymiarze 90 dni i 150 dni za przestępstwa popełnione w przeszłości.

Z kolei we wtorek (21 listopada) funkcjonariusze zostali wezwani do jednego ze sklepów w Olsztynie, gdzie ze zgłoszenia wynikało, że miało tam dojść do kradzieży sklepowej. Na miejscu funkcjonariusze zastali pracownika, który miał ująć sprawcę kradzieży. Okazał się nim 68-latek, który za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym, z kolei po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie na podstawie nakazu doprowadzenia celem odbycia łącznej kary pozbawienia wolności w wymiarze 4 miesięcy oraz 20 dni pozbawienia wolności.

Tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali również osobę poszukiwaną na terenie Olsztynka podczas patrolowania ulic miasta. Zatrzymali do kontroli pojazd, za którego kierownicą siedział 62-latek. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna siedzący za kierownicą jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia m.in. kary 1 roku pozbawienia wolności.

50-, 36-, 68- i 62-latek zostali zatrzymani, a najbliższe dni spędzą w zakładach karnych. Nie unikną odpowiedzialności za czyny popełnione w przeszłości.

 

Źródło: KMP w Olsztynie

Tagi: prawo

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

  • chi 2023-11-26 18:20:25 31.0.*.*
    nie wiem czy płakać nad tym artykułem czy śmieć się ale wiem dlaczego nie kupuję tej gazety
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 0
  • Damian 2023-11-26 07:17:50 92.40.*.*
    Kto pisze te artykuły ? Normalnie nie da się tego czytać
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0

www.autoczescionline24.pl