Co słychać w Rugby Team Olsztyn?

Co słychać w Rugby Team Olsztyn?
Leszek Bors
Fot. Artur Szczepański / Olsztyn.com.pl

Rugby to niezwykle dynamiczna gra. Działania olsztyńskiego środowiska związanego z tym sportem mają od kilku lat równie dynamiczny charakter. Nie ma mowy, by działacze i szkoleniowcy choć na chwilę… spoczęli na laurach.

Od jakiegoś czasu coraz bardziej dojrzewała w tym środowisku myśl o powrocie do miasta 15-osobowego rugby. Przypomnijmy, że w 44-letniej olsztyńskiej historii tego sportu, 15-osobowy zespół ze stolicy Warmii i Mazur zapisał się złotymi zgłoskami. Był m.in. czołową drużyną drugiej ligi i występował przez kilka sezonów w ligowej elicie (I liga). Był również finalistą meczu o Puchar Polski, medalistą mistrzostw Polski juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Niektórzy jego gracze reprezentowali nasz kraj w spotkaniach międzypaństwowych, biorąc udział w młodzieżowych mistrzostwach Europy i świata.

No i stało się. Postanowiono, że we wtorek 11 sierpnia o godz.19  odbędzie się na Olimpijskim Stadionie Rugby (w budowie)  przy ul. Gietkowskiej trening naborowy do 15-osobowego rugby. Kolejny zaplanowano na czwartek 13.08 o godz.19,  i tak w pozostałe sierpniowe wtorki i czwartki. Szczególnym hitem tego wydarzenia jest to, że treningi te poprowadzi... Leszek Bors, były wieloletni trener rugby olsztyńskich Budowlanych , który powróci do szkoleniowej pracy po wielu latach przerwy.

- No tak, minęło już dziesięć lat jak po raz ostatni prowadziłem trening na Gietkowskiej – powiedział Olsztyn.com.pl trener Leszek Bors. - Zdecydowałem się na ten powrót po latach, bo prosił mnie o to mój były podopieczny, a teraz jednocześnie trener i zawodnik Rugby Team Olsztyn, Marcin Fijałkowski. Te treningi, które będę razem z nim prowadził, są dla wszystkich chętnych i to niekoniecznie tych, którzy już w rugby grają czy też grali. Po tych naborach, chcielibyśmy już od września rozpocząć normalne zajęcia tak, aby na wiosnę wziąć udział w kilku sparingach. Nie wykluczam, że mamy w perspektywie grę w drugiej lidze.

Leszek Bors
fot. Artur Szczepański / Olsztyn.com.pl

Dotarła do nas sympatyczna informacja, że w warszawskim zgrupowaniu „Pierwszej Linii Młyna” brał udział Kacper Górzyński z Rugby Team Olsztyn. Przeszedł z powodzeniem wszystkie elementy szkolenia i otrzymał cenny certyfikat. To dobry znak na początek tworzenia 15-osobowego rugby w Olsztynie.

A propos Olimpijskiego Stadionu Rugby. Oto na stronie internetowej Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Rugby (http//wmozr.org.pl) znajduje się następując zapis: „Chcecie zbudować z nami najładniejszy stadion rugby? Nic prostszego, wystarczy kliknąć w link i przelać dowolną kwotę”.

Lech Janka

Galeria

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • R.O. 2020-08-04 17:52:35 31.60.*.*
    Leszek Bors to jest prawdziwy trener. Żeby zapanować nad drużyną, bez worka pieniędzy, trzeba mieć pragmatyczną wiedzę i zbudowany autorytet wśród zawodników. Trzymam kciuki!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 1
  • OfiaraPrzemocy 2020-08-04 17:38:43 5.184.*.*
    Panowie mimo bluzgów kibolskiej braci , życzę sukcesów. Prośba : czwartek g.16.30 fontanna , Starówka - czytanie konwencji antyprzemocowej. Wesprzyjcie tak żeby było to widoczne, słyszalne . Oczywiście jeśli nie obleci Was strach. Nam Kobietom z Zatorza jest to bardzo potrzebne , że ktoś stanie w naszej obronie.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 3