Ciągle na TOPIE! Projekty domów jednorodzinnych z poddaszem

Nowoczesne, efektowne domy coraz częściej ozdabiają krajobraz miejskich i podmiejskich działek. Budowane są często z rozmachem i dużym nakładem kosztów. Aktualna moda nie zmieniła jednak upodobania większości inwestorów w naszym kraju, którzy nadal w przeważającej większości wybierają projekty domów jednorodzinnych, mieszczących się w tradycyjnie pojmowanej definicji domu. Prym wśród najczęściej wybieranych wiodą projekty domów jednorodzinnych z poddaszem użytkowym.

Harmonia i tradycyjny podział wnętrza. Za co kochamy projekty domów z poddaszem.

Co sprawia, że domy z poddaszem są ciągle na topie i tak duża liczba inwestorów decyduje się na ich budowę. Powodów jest wiele, a jednym z ważniejszych wydaje się być przejrzysty i funkcjonalny układ pomieszczeń.

Parter – solidna podstawa.

W domach z poddaszem parter zazwyczaj przeznaczony jest na otwartą strefę dzienną, w skład której wchodzi salon i kuchnia. Te pomieszczenia zajmują najwięcej miejsca i są niejako sercem całego domu. Poza otwartą strefą dzienną parter często mieści również dodatkowy pokój. Projekt domu z takim pokojem warto wybrać jeśli będziemy realizować naszą inwestycję dwuetapowo. Łatwo wtedy wykończymy parter, na którym jest część dzienna i sypialnia, a poddasze urządzimy w miarę możliwości finansowych na późniejszym, etapie. Pierwsza kondygnacja w takim przypadku posiada jeszcze obowiązkowo łazienkę oraz kotłownię. Wybór projektu domu z garażem lub bez niego jest już uzależniony od własnych potrzeb i możliwości (wielkości) działki budowlanej.

Poddasze – komfortowa strefa wypoczynku.

Projekty domów z poddaszem przewidują na piętrze komfortową strefę relaksu i odpoczynku. To tu ulokowane są sypialnie. Mniejsze pokoje przeznaczone są dla dzieci, a większy dla rodziców. Coraz częściej spotykamy projekty domów z ekskluzywną sypialnią małżeńską, zawierające prywatną toaletę i garderobę (master bedroom) Na poddaszu obowiązkowo musi być również główna łazienka, dostępna dla wszystkich domowników.

Projekty domów z jednorodzinnych z takim, tradycyjnym podziałem wnętrza łatwo zaaranżować oraz dostosować do zmieniających się potrzeb rodziny. Przemyślanych wyborów w kontekście przyszłego domu musimy dokonać już na początku naszej przygody z budową. Wybór właściwego projektu to kluczowy moment, dlatego tak często decydujemy się na sprawdzone i funkcjonalne rozwiązania. Projekty domów z poddaszem użytkowym, to domy proste w budowie i szybkie w realizacji. Odpowiedni wybór projektu (prosty dwuspadowy dach, zwarta bryła, regularne kształty) sprawi, iż będzie to dom tani w budowie. Poddasze ma jeszcze jedną zaletę, o której tu nie wspomnieliśmy. Przy odpowiedniej aranżacji może dać dach nad głową nie jednej, a dwóm rodzinom, co zawsze jest dodatkowym zabezpieczeniem na początek nowego życia, dla młodego pokolenia. Można przypuszczać, że również ten fakt, ten ogromy potencjał poddasza, sprawia, że projekty domów z poddaszem są ciągle na topie. Wybieramy je chętnie i bez obaw o przyszłość inwestycji naszego życia.

Artykuł sponsorowany

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz