Chciał wyskoczyć z balkonu na czwartym piętrze, aby uniknąć kary. Oszust zatrzymany

Chciał wyskoczyć z balkonu na czwartym piętrze, aby uniknąć kary. Oszust zatrzymany
Sprzęt oszusta zabezpieczony przez policjantów
Fot. KMP Olsztyn

Policjanci z Olsztyna w sierpniu otrzymali zgłoszenie od czterech osób, które zostały oszukane przez tego samego mężczyznę. Wszyscy kupili bilety na koncert, ale ich nie otrzymali. Oszust został zatrzymany, a to nie koniec jego kłopotów.

W sierpniu policjanci z Olsztyna zostali zgłoszenie od czterech osób, które zostały oszukane podczas internetowych zakupów. Wszyscy na jednym z portali ogłoszeniowych kupili bilety na koncert, których ostatecznie nie dostali, mimo ze zapłacili za nie. Straty oszacowano na tysiąc złotych.

Funkcjonariusze ustalili, że sprawca często zmienia miejsce zamieszkania, aby uniknąć odpowiedzialności za przestępstwa. Jednak śledczy ustalili, że mężczyzna przebywa w jednym z mieszkań w Elblągu. Gdy do drzwi mieszkania zapukali policjanci, podejrzany próbował wyskoczyć z balkonu, znajdującego się na czwartym piętrze. Ale stróże prawa powstrzymali go przed tym.

Podczas przeszukania mieszkania znaleziono przedmioty, których 24-latek prawdopodobnie używał w trakcie oszustw. Zabezpieczono kilkanaście kart sim, telefony i umowy na prowadzenie kont bankowych.

Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia czterech oszustw internetowych, za co grozi mu kara do 8 lat więzienia. Jednak to nie koniec jego problemów. Po sprawdzaniu go w systemach policyjnych okazało się, że 24-latek był poszukiwany przez sąd w Malborku, gdzie miał do odbycia 14-miesięczną odsiadkę.

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz