Buspasy, mimo niespodzianek, powstaną bez opóźnień

Harmonogram prac związanych z budową buspasów nie ulegnie zmianie - zapewnia wykonawca inwestycji. Takie deklaracje otrzymaliśmy po tym jak miasto obiegły informacje, że podobnie jak przy budowie Artyleryjskiej również i tym razem - drogowcy napotkali na szereg ''niespodzianek''.

Drogowcy rozpoczęli budowę buspasów pod koniec maja tego roku. Prace prowadzone są na alei Warszawskiej, ulicy Niepodległości, Śliwy i Pstrowskiego.

Pierwszy etap inwestycji – ma się zakończyć jeszcze w sierpniu tego roku, mimo że drogowcy na placu budowy napotkali na niespodzianki.

Mowa o studni, którą odkryto pod ziemią w okolicy skrzyżowaniu ulicy Niepodległości z Knosały, obok Szkoły Podstawowej nr 10. Tamtędy miał biec gazociąg, a na mapach projektowych – znaleziska nie było. ''Niespodziankę'' zbadali pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków i to oni podejmą decyzję co z tym fantem zrobić. Być może konieczna będzie korekta przebiegu gazociągu.

Kolejna niespodzianka czekała drogowców na części Alei Warszawskiej i ulicy Niepodległości. Okazało się, że pod drogami nie ma fundamentów. Realizacja inwestycji z tego powodu nie opóźni się, jednak być może - to odkrycie generować będzie dodatkowe koszty. Wykonawca będzie musiał bowiem naprawić to, co przed laty pominięto.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz