Brak pracy? Nie narzekaj - działaj!

W dzieciństwie chyba każdy snuł marzenia na temat tego, kim zostanie w przyszłości. Niestety zbyt często nasze plany zostały zdominowane przez szarą codzienność. O tym, że nie warto rezygnować z marzeń przypominają Ochotnicze Hufce Pracy.

Bezrobocie wśród młodych ludzi od lat utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie i niestety stale rośnie. Według badań GUS wynosi ono obecnie 22%. Pracodawcy wyjątkowo niechętnie zatrudniają młodzież bez doświadczenia, w związku z  tym stopa bezrobocia wśród ludzi poniżej 25. roku życia, jest dużo wyższa niż średnia na rynku pracy.  A przecież każdy z nas marzył kiedyś o interesującej i dobrze płatnej posadzie, odpowiadającej naszym kwalifikacjom i zainteresowaniom. Szara rzeczywistość i problemy na rynku pracy spowodowały, że wielu młodych nie dość, że nie osiągnęło zamierzonego celu, to jeszcze ma problem w znalezieniu jakiejkolwiek pracy.

To właśnie Ochotnicze Hufce Pracy  zwróciły uwagę na to, że wielu młodych i zdolnych ludzi ma problemy ze znalezieniem pracy. Dla takich osób przeznaczony został projekt „Zawodowy Plan – Kwalifikacje – Praca”.

Projekt, współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej, skierowany jest do nieuczącej się i niepracującej młodzieży, która nie ukończyła 25. roku życia. Udział w różnego typu kursach  ma pomóc w  uzyskaniu dodatkowych umiejętności, a także ich dostosowaniu do obecnych wymogów na rynku pracy. OHP w ramach projektu przewiduje zajęcia z treningu interpersonalnego, warsztaty aktywnego poszukiwania pracy, kursy zawodowe i językowe, jak również indywidualne wsparcie psychiczne i doradcze.

Chęć wzięcia udziału w  projekcie można zgłosić w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Olsztynie przy  ul. Kołobrzeska 27 lub pod numerem telefonu: (89) 527-62-04, 527-62-03.

 

Źródło: WWiM / GUS

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • rask 2009-10-26 10:58:22
    tylko że jak by tak samo było w Polsce to co trzy miesiące by się tylko nazwy firm zmieniały i by wcale opłat nie było :]
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
  • kru 2009-10-26 10:43:43
    W tym chorym kraju to nawet mieć własną Firmę to jest nie lada wyzwanie. W Anglii - dla nowych osób, które chciałby założyć choćby jednoosobową firmę - jest z urzędu 3-miesięczny okres bez żadnych opłat, czy to (polski odpowiednik) ZUS, IS, etc. I wtedy widać, czy działalność przynosi zyski, czy też nic z tego nie będzie... A następnie - jak ma się firmę - to składa na ubezpieczenie wynosi jedynie 3 funty tygodniowo...
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść