Biletu miesięcznego w Olsztynie nie da się zawiesić. Dlaczego?

Biletu miesięcznego w Olsztynie nie da się zawiesić. Dlaczego?
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie poinformował, że obecnie nie da rady zawiesić wykupionego biletu miesięcznego. Jest to sytuacja odwrotna do tej, jaką mieliśmy w marcu. Wtedy można było zawiesić bilet, mimo że liczba zakażeń w mieście była znacznie mniejsza.

Z dnia na dzień w Polsce, jak i w Olsztynie jest coraz więcej zachorowań. Urzędnicy oraz pracownicy wielu firm przeszli na pracę zdalną. Dzieci i młodzież również uczą się w domach.

To wszystko sprawia, że mieszkańcy nie muszą zbyt często korzystać z pojazdów komunikacji miejskiej. Niektórzy chcieliby zawiesić bilety miesięczne, jak miało to miejsce w marcu, gdy rząd wprowadzał pierwsze obostrzenia.

– Chciałam zawiesić bilet, ale powiedziano mi, że nie da rady. Po co mi bilet miesięczny, skoro jestem w domu i nigdzie nie muszę wyjeżdżać? – zastanawia się nasza czytelniczka.

Postanowiliśmy to sprawdzić. Rzeczywiście, biletów miesięcznych nie można zawiesić.

– Nie przewidujemy możliwości zawieszenia biletów długookresowych komunikacji miejskiej. Wszystkie linie kursują według normalnego rozkładu jazdy. W dodatku najbardziej obłożone linie, w zależności od zapotrzebowania i po uwzględnieniu dostępności pojazdów i dyspozycyjności kierowców, mają wprowadzone dodatkowe kursy dublujące – powiedział Michał Koronowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

Rzecznik dodał, że komunikacja działa przez cały czas sprawnie i bez zastrzeżeń.

– Każda osoba, która nabywa bilet, w tym długookresowy, nabywa także prawo do korzystania z usług świadczonych przez komunikację miejską. Biorąc pod uwagę powyższe, w tym kursy dublujące i zwiększoną częstotliwość kursowania pojazdów, nie przewiduje się zawieszenia biletów długookresowych – przyznał Michał Koronowski.

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • gość 2020-11-10 13:47:35 37.47.*.*
    nie warto jeździć autobusami, jak nie jeździsz autem to nie płacisz za paliwo, a bilety mpk kosztują już prawie tyle co jazda autem.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 1
  • Konsument 2020-11-10 12:16:06 185.140.*.*
    Ciekawie co na to UOKiK :)
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0