Jak poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych magistrat, przyczynę problemów stanowi awaria klimatyzacji w serwerowni. W celu zabezpieczenia infrastruktury informatycznej konieczne było czasowe wyłączenie części usług online.
W obecnej sytuacji mieszkańcy napotkać mogą na trudności m.in. z załatwianiem spraw przez Internet. Utrudnienia dotyczą także działania systemu ITS oraz zakupu biletów komunikacji miejskiej, co może powodować problemy dla pasażerów korzystających z transportu publicznego.
- Pracujemy nad usunięciem awarii i zrobimy wszystko, żeby jak najszybciej przywrócić działanie wszystkich usług. Damy znać, gdy sytuacja zostanie opanowana. Przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość – czytamy we wpisie ratusza.
Prace nad usunięciem awarii nadal trwają. Urzędnicy przyznali, że nie wiadomo, czy wszystkie systemy uda się przywrócić do działania jeszcze dziś. Jednocześnie zaapelowali do mieszkańców, aby - jeśli to możliwe - przełożyli załatwianie spraw urzędowych na poniedziałek.










Komentarze (2)
Dodaj swój komentarz