9-latka wolała pójść do galerii handlowej niż do szkoły. A to nie koniec tej historii...

9-latka wolała pójść do galerii handlowej niż do szkoły. A to nie koniec tej historii...
32-latka zgłosiła zaginięcie córki, która odnalazła się na placu zabaw przy galerii
Fot. Pixabay.com

Jak przyznają sami policjanci, tym zdarzeniem przez kilka godzin żyła cała komenda. Zaginęła 9-letnia dziewczynka. Sprawę na policję zgłosiła matka, która okazała się być poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości.

Do zdarzenia doszło w piątek, 18 października. Na komendę miejską przyszła zaniepokojona matka, która zgłosiła zaginięcie dziecka. Kobieta dowiedziała się, że 9-latka zaraz po dotarciu do szkoły wyszła z niej i poszła w nieznanym kierunku. 32-latka wraz z nauczycielami przeszukała teren wokół placówki, ale bezskutecznie. W związku z tym zgłosił sprawę policji.

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania, w które zaangażowano wszystkie pobliskie patrole. Jak sami przyznają, sprawą tą żyła cała komenda. Z uzyskanych informacji wynikało, że dziewczynka mogła pójść do pobliskiej galerii handlowej. Trop okazał się celny, po kilkudziesięciu minutach, na placu zabaw, odnaleziono dziecko, które całe i zdrowe wróciło do matki.

Jednak to nie koniec historii. Po sprawdzeniu 32-latki w systemach policyjnych, okazało się, że jest poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Olsztynie do odbycia kary pozbawienia wolności za nieopłacenie grzywny. Kobieta od razu uregulowała zaległość i mogła wrócić z córką do domu.

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz