25-latek chciał ''przycwaniakować'' i przez 4 złote może trafić za kratki na 8 lat

25-latek chciał ''przycwaniakować'' i przez 4 złote może trafić za kratki na 8 lat
Fot. Pixabay.com

Policjanci z Olsztyna zatrzymali 25-latka, który oszukiwał przy kasach samoobsługowych. Mężczyzna nabijał tańsze produkty, a w rzeczywistości zabierał droższe. W ten sposób udało mu się zaoszczędzić... 4 zł. Teraz może trafić za kratki nawet na 8 lat.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w jednym z olsztyńskich marketów. Ochroniarz sklepu przyłapał 25-latka na oszustwie. Ten przy kasie samoobsługowej kasował produkty tańsze, a zabierał te droższe. W ten sposób udało mu się zaoszczędzić... 4 zł.

Pracownik ochrony poinformował o tym policję. Mimo, że straty sklepu są niewielkie, to konsekwencje dla młodego mężczyzny mogą być znacznie dotkliwsze.

Zgodnie z polskim prawem, działanie takie jest traktowane jako oszustwo i w tym przypadku wartość strat nie ma większego znaczenia, ponieważ ostatecznie takie działanie zawsze zostanie zakwalifikowane jako przestępstwo. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, oszustwo nie jest tzw. czynem przepołowionym tak jak to jest w przypadku kradzieży, gdzie wartość strat decyduje o tym czy mamy do czynienia z wykroczeniem czy przestępstwem

- informują funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Wkrótce 25-latek ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem. Za oszustwo grozi mu kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Co 2020-05-26 22:01:44 88.156.*.*
    Może pomylił się. Nie wierzę,ze cwaniakowal, żeby 4 zlote zaoszczędzić
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
  • dziwny ten swiat 2020-05-26 14:23:57 88.156.*.*
    dziwne jest to prawo. wychodzi na to że opłaca się kraść...
    Odpowiedz Oceń: 3 1 Zgłoś treść