18-latek mefedron i tabletki ecstasy schował w puszce po farbie, żeby... rodzina nie znalazła

18-latek mefedron i tabletki ecstasy schował w puszce po farbie, żeby... rodzina nie znalazła
Zatrzymanie 18-latka
Fot. KMP Olsztyn

18-latek z Olsztyna schował w puszce po farbie niemal kilogram mefedronu i ponad 70 tabletek ecstasy. Nastolatek bał się, że narkotyki mogą znaleźć członkowie jego rodziny, dlatego ukrył je w piwnicy. Mężczyzna został zatrzymany.

Olsztyńscy policjanci posiadali informacje, że pewien młody mężczyzna może posiadać duże ilości narkotyków. W poniedziałek, 4 listopada, chcieli przeszukać mieszkanie, w którym podejrzany mieszka, ale na miejscu zastali tylko członka jego rodziny.

Funkcjonariusze do działań wykorzystali psa wyszkolonego do wyszukiwania narkotyków. Jego nos doprowadził ich do korytarza w piwnicy, w którym stała puszka po farbie. W środku ukryty był woreczek strunowy, w którym znajdowała się beżowa substancja i 71 tabletek. Ze wstępnych ustaleń wynika, że są to tabletki ecstasy i mefedron. Substancje trafiły do laboratorium do dalszych badań.

Narkotyki, które posiadał 18-latek

Śledczy ustalili, że właścicielem narkotyków jest mieszkaniec Olsztyna. 18-latek został zatrzymany, a w trakcie przesłuchania wyjaśnił, że substancje schował w puszce, bo bał się, że jego rodzina je znajdzie.

Młody mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi mu kara nawet 10 lat więzienia. Zastosowano wobec niego dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

Pies policyjny, który wykrył narkotyki

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Galeria

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • AGOL 2019-11-06 21:55:44 5.173.*.*
  To fakt kara słaba....Powinny być zakłady,które przeprowadzają w zamkniętych ośtodkach terapie conajmniej roczne -psy holodzy,rozmowy,nauczanie,może by te puste bębny trochę nauczyły co to znaczy sprzedawać śmierć innym.Taki młody nie zrozumie zawiasów,s,ybko strach mu przejdzie,ja tak odbieram młodziaków-dużo zapału, a za chwilę osłabnięcie i nie radzenie sobie z problemem.Trzeba mieć trochę lat,która jednak daje madrość po tego typu porażkach,młodzu są rizdygotani jeszcze psychicznie i życiowio.Takie moje wymądrzanie,ale tak uważam.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • ktośtam 2019-11-06 18:03:04 37.248.*.*
  2 w zawieszeniu i wróci do biznesu
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2019-11-06 15:04:19 37.47.*.*
  18+10=28. Czy warto? Współczuję rodzicom tego Jegomościa.
  Odpowiedz Oceń: 0 1 Zgłoś treść