Festiwal Organy na Warmii: W kościołach Olsztyna
Drugi koncert w ramach Festiwalu „Organy na Warmii – w Kościołach Olsztyna” Przed nami kolejny koncert organizowany w ramach festiwalu „Organy na Warmii – w Kościołach Olsztyna”, promującego muzykę organową i kameralną wykonywaną...
-
- Data
- sobota, 18.07.2026
-
- Godzina
- 17:00 - 18:00
-
- Miejsce
- Kościół Świętego Józefa
-
- Adres
- ul. Jagiellońska 41
-
- Miasto
- Olsztyn
-
- Kategoria
- Koncert
Opis wydarzenia
Drugi koncert w ramach Festiwalu „Organy na Warmii – w Kościołach Olsztyna”
Przed nami kolejny koncert organizowany w ramach festiwalu „Organy na Warmii – w Kościołach Olsztyna”, promującego muzykę organową i kameralną wykonywaną w wyjątkowych przestrzeniach zabytkowych świątyń miasta.
Cykl koncertów ma na celu popularyzację muzyki organowej i kameralnej, prezentację wartościowych dzieł muzyki dawnej i współczesnej oraz promocję lokalnego środowiska artystycznego. Wydarzenie łączy wysoki poziom artystyczny z edukacją muzyczną i możliwością poznania historycznych instrumentów organowych oraz architektury sakralnej Olsztyna.
Każdy koncert poprzedzony jest krótkim wprowadzeniem dotyczącym repertuaru, instrumentu i miejsca wydarzenia, co pozwala publiczności lepiej zrozumieć charakter prezentowanych utworów i wyjątkowość przestrzeni koncertowej.
Festiwal skierowany jest do wszystkich miłośników muzyki klasycznej, szczególnie osób dorosłych i seniorów, dla których koncert może stać się okazją do wyciszenia, refleksji oraz aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta.
18 lipca 2026 r., godz. 17:00
Kościół św. Józefa w Olsztynie
Wystąpią:
Magdalena Maniewska – obój
Zbigniew Gach – organy
W programie znajdą się utwory m.in.: G.F. Handla, C. Saint-Saënsa, F. Chopina,
L. Lefébure-Wély
Organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców Olsztyna i regionu do wspólnego przeżywania muzycznych spotkań w atmosferze zabytkowych warmińskich świątyń.
Projekt współfinansowany z budżetu Gminy Olsztyn.
Przed nami kolejny koncert organizowany w ramach festiwalu „Organy na Warmii – w Kościołach Olsztyna”, promującego muzykę organową i kameralną wykonywaną w wyjątkowych przestrzeniach zabytkowych świątyń miasta.
Cykl koncertów ma na celu popularyzację muzyki organowej i kameralnej, prezentację wartościowych dzieł muzyki dawnej i współczesnej oraz promocję lokalnego środowiska artystycznego. Wydarzenie łączy wysoki poziom artystyczny z edukacją muzyczną i możliwością poznania historycznych instrumentów organowych oraz architektury sakralnej Olsztyna.
Każdy koncert poprzedzony jest krótkim wprowadzeniem dotyczącym repertuaru, instrumentu i miejsca wydarzenia, co pozwala publiczności lepiej zrozumieć charakter prezentowanych utworów i wyjątkowość przestrzeni koncertowej.
Festiwal skierowany jest do wszystkich miłośników muzyki klasycznej, szczególnie osób dorosłych i seniorów, dla których koncert może stać się okazją do wyciszenia, refleksji oraz aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta.
18 lipca 2026 r., godz. 17:00
Kościół św. Józefa w Olsztynie
Wystąpią:
Magdalena Maniewska – obój
Zbigniew Gach – organy
W programie znajdą się utwory m.in.: G.F. Handla, C. Saint-Saënsa, F. Chopina,
L. Lefébure-Wély
Organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców Olsztyna i regionu do wspólnego przeżywania muzycznych spotkań w atmosferze zabytkowych warmińskich świątyń.
Projekt współfinansowany z budżetu Gminy Olsztyn.






