gość 2022-01-28, 11:45 83.7.*.*
Policjant z Tarnowskich Gór 
„Nie możemy w 100 proc. realizować zadań wynikających z roty ślubowania. Nie zgadzamy się na tego typu praktyki w stosunku do nas jak i do zwykłych obywateli.”
Z naszą redakcją skontaktował się policjant pracujący w Komendzie Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

„Jako policjanci KPP Tarnowskie Góry chcielibyśmy poruszyć jedną kwestie. W dniu 20.01.2022 roku odbyła się wideokonferencja z komendantami jednostek garnizonu Śląskiego” – czytamy na początku wiadomości e-mail.
W trakcie tzw. narady jeden z wysoko postawionych policjantów miał polecić, że funkcjonariusze, którzy na służbie stosują pouczenia za wykroczenia dotyczące COVID-19, maja pisać notatki wyjaśniające i mają być przeprowadzane rozmowy dyscyplinujące.
Presja na wystawianie mandatów?

„Od czasu wideokonferencji z zastępcą komendanta KWP w Katowicach, komendanci KPP Tarnowskie Góry tj. mł. insp. Sławomir Bylicki oraz jego zastępca kom. Waldemar Czapla jeżdżą w patrolu z policjantami i wywierają presję na wypisywanie mandatów dotyczących COVID-19. Jako policjanci sprzeciwiamy się tego typu praktykom ze strony w/w przełożonych. Ponadto uważamy, że takie działania negatywnie wpływają na wizerunek naszej formacji i sprawiają, że jako policjanci czujemy się mobbingowani oraz przez wielokrotne kontrole placówek handlowych pod kątem tzw. COVID 19 nie możemy w 100 proc. realizować zadań wynikających z roty ślubowania. Nie zgadzamy się na tego typu praktyki w stosunku do nas jak i do zwykłych obywateli” – relacjonuje policjant z powiatu tarnogórskiego.

„Dochodzą do nas sygnały z całego kraju i to już nie przypomina walki z wirusem, to jest jawne napuszczanie człowieka na człowieka, a nie o to chodzi w naszej służbie, w TG (red. Tarnowskich Górach) każdy policjant wie kiedy ma wypisać mandat, a kiedy ma pouczyć. Nie chcemy robić pod statystykę, bo nie o to chodzi w naszej służbie” – dodaje w kolejnej wiadomości.

Więcej na: https://tarnogorski.info/policjant-z/
gość 2022-01-29, 10:34 88.144.*.*
@gość:  Ale o co chodzi? Pałek teleskopowych i gazu zakazali im używać, ze takie poruszenie a „firmie”?
Części samochodowe - Ucando.pl