ala 2022-01-10, 19:32 95.160.*.*
,,Jestem w pełni zaszczepiona,nie znam super dokładnie, zawartości szczepionki, ani nie wiem dokładnie co było w tych szczepionkach, które miałam robione kiedy byłam dzieckiem. Nie znam też składu Big Maca, ani hot dogów, które zdarza mi się jadać, ani składu kuracji… czy to na raka, AIDS, czy też na zapalenie wielostawowe lub szczepionek dla niemowląt lub dzieci.
Również nie wiem co jest w Ibuprofenie, Paracetamolu albo innych lekarstwach, które leczą moje bóle głowy i bóle brzucha.
Nie wiem, co jest w tuszu do tatuaży, vapingu, ani nie znam składników mojego mydła, szamponu, a nawet dezodorantów. Nie wiem, jaki będzie długofalowy efekt używania telefonu komórkowego, ani czy ta restauracja, w której właśnie jadłam, NAPRAWDĘ używała czystej żywności i czy obsługa klienta myła ręce.
Krótko mówiąc, jest wiele rzeczy, o których nie wiem i nigdy nie będę wiedziała...
Wiem tylko jedno: życie jest krótkie, bardzo krótkie i nadal chcę robić coś innego, niż codzienne chodzenie do pracy lub pozostawanie w domu. Nadal chcę podróżować i przytulać ludzi bez strachu i znaleźć trochę poczucia życia, dopóki wystarczy mi jeszcze na to sił.
Jako dziecko i osoba dorosła byłam szczepiona na świnkę, odrę, polio, ospę wietrzną i wiele innych; moi RODZICE i ja zaufaliśmy nauce i nigdy nie musieliśmy cierpieć, ani przenosić żadnej z wymienionych chorób.
Jestem zaszczepiona nie po to, żeby zadowolić rząd, ale:
* Aby nie umrzeć z powodu Covid-19.
* Aby NIE zajmować szpitalnego łóżka, jeśli zachoruję.
* Aby jeszcze bardziej zmniejszyć ryzyko zachorowania i bycia transmiterem choroby
* Aby przytulić moich bliskich
* Aby nie musieć co rusz wykonywać testów PCR lub antygenowych, aby iść do restauracji, wyjechać na wakacje i wiele innych rzeczy w przyszłości...
* Żyć swoim życiem.
* Aby zobaczyć i przytulić moją rodzinę i przyjaciół
* Aby Covid-19 był starym wspomnieniem."
( Tekst skopio
Nick2 2022-01-14, 11:29 83.9.*.*
@ala:  To co cię powstrzymuje przytulać? Telewizor? Jeśli tak, wyrzuć go! Nie oglądaj! Imagine no TV! And no Facebook too! Brzmi strasznie? I hope someday you will join us! Nowa normalność, mówili. Ostatnia prosta, mówili. To koniec świata jaki znamy, mówili. Ciekawe czy tak samo mówili w 14 wieku podczas dżumy. Może i tak, ale co to nas teraz obchodzi?
gość 2022-01-11, 19:16 5.184.*.*
@ALA:  Tłumoka można poznać po tym, że pisze bezładnie i zawsze wielkimi literami. 😁
OIOM 2022-01-11, 17:52 5.173.*.*
@gość:  To ponad 100tys  ludzi w kraju umarło w ostatnich 2 latach na katar,co? Dolicz sobie jeszcze ponad 100 tyś.na inne choroby: rak,zawały,itp. Wiesz kiedy więcej było zgonów ostatnio w kraju? Podczas II wojny światowej. No tak te 100 tyś to dla Ciebie jak jedna pewnie wieś w Chinach. 
ALA 2022-01-11, 13:55 95.160.*.*
@gość:  TŁUMOKIEM TO JESTEŚ TY ,PRACOWAŁAM NA ODDZIALE COVIDOWYM,WIĘC NIE MUSISZ MNIE UŚWIADAMIAĆ,MOGĘ JA CI POPOWIADAĆ, ALE SEKTA PŁASKOZIEMCÓW I TAK NIE UWIERZY ŻE ZIEMIA JEST OKRĄGŁA
gość 2022-01-11, 13:47 31.60.*.*
@..... ...:  A co to znaczy? Respiratory są takie drogie i niemożliwe do zdobycia? Czy najwyraźniej choroba nie jest taka straszna jak to malujesz? Większość nie trafia pod respirator i to jest fakt. Jak potrafisz czytać to sprawdź sobie dokładnie jakie są predyspozycje do hospitalizacji i przestań straszyć, bo robisz z siebie gorszego tłumoka niż ci, o których piszesz.
2147382000