Zuchwałe kradzieże w olsztyńskich sklepach. Jeden ukradł alkohol, inni puszkę z datkami dla chorego dziecka [WIDEO]

Zuchwałe kradzieże w olsztyńskich sklepach. Jeden ukradł alkohol, inni puszkę z datkami dla chorego dziecka [WIDEO]
Kradzież w sklepie na Zatorzu
Fot. Spotted: Olsztyn

W Olsztynie doszło do dwóch zuchwałych kradzieży. Policjanci szukają osoby, która ukradła puszkę z datkami dla chorego dziecka. Z kolei właściciel sklepu na Zatorzu próbuje ustalić dane mężczyzny, który chciał kupić m.in. alkohol. Próbował „zapłacić” kartą, ale transakcja nie została zatwierdzona, a sprawca szybko wyszedł ze sklepu.

Do pierwszej kradzieży doszło w grudniu ubiegłego roku, w sklepie spożywczym przy al. Wojska Polskiego. Sprawcy ukradli puszkę z pieniędzmi przeznaczonymi na leczenie chorego dziecka. Moment ten został zabezpieczony na nagraniach monitoringu. Mimo, że film nie jest w wysokiej jakości, funkcjonariusze liczą, że uda się ustalić ich dane.

Każdy, kto rozpoznaje sprawców, proszony jest o kontakt z Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie osobiście, przy ul. Pstrowskiego 3 lub telefonicznie, pod numerem tel.: 47 73 147 70, 47 73 134 24. Można również wysłać maila pod adres: bernadeta.cwiklinska-rydel@olsztyn.ol.policja.gov.pl. Policjanci zapewniają anonimowość.

Do kolejnej kradzieży doszło w niedzielę przed godz. 17 na Zatorzu, w sklepie spożywczym „Dej” przy ul. Żeromskiego. Mężczyzna wziął produkty, m.in. alkohol i poszedł do kasy. Tam wyciągnął kartę i zbliżył ją do terminala, a następnie szybko wyszedł. Problem jednak w tym, że transakcja nie została przyjęta. Właściciel lokalu umieścił w mediach społecznościowych nagranie z monitoringu.

Witam, dziś chwile przed godziną 17 w sklepie Dej na ulicy Żeromskiego na Zatorzu doszło do kradzieży, jeśli ktoś rozpoznaje sprawcę proszę o kontakt

Opublikowany przez Spotted: Olsztyn Niedziela, 31 stycznia 2021

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Tatra T 600 Tatraplan z 1948r. 2021-02-03 11:44:55 37.30.*.*
    Nie popieram WOŚP, ale kradzież puszek to dranstwo?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • coco 2021-02-01 21:06:15 176.221.*.*
    macie te swoje maseczki z dupy
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 2