Imieniny: Ireny, Waldemara
Data dodania: 2023-02-08 15:20

Znicz Pruszków lepszy od Stomilu w spotkaniu kontrolnym

Radość piłkarzy Znicza Pruszków po jednej ze zdobytych bramek

Piłkarze Stomilu przegrali w meczu kontrolnym z II-ligowym Zniczem Pruszków. Spotkanie zostało rozegrane w Kręczkach (woj. mazowieckie).

Szymonowi Grabowskiemu bardzo mocno zależało na tym, żeby sparing doszedł w stu procentach do skutku, dlatego mecz zorganizowano na boisku ze sztuczną nawierzchnią pod balonem. Ostatnio odwołano mecz kontrolny z Wisłą Płock ze względu na potężną śnieżycę jaka przeszła przez województwo mazowieckie. Jeszcze wcześniej Lechia Gdańsk odwołała sparing ze Stomilem i dlatego II-ligowiec musiał grę wewnętrzną z drużyną juniorów. Trener Stomilu liczył jeszcze na to, że Znicz zgodzi się zagrać ten sparing w wymiarze 120 minut, ale na takie rozwiązanie nie przeszło i mecz trwał 90 minut.

Pierwszą bramkę piłkarze Znicza Pruszków strzeli po skutecznie wykorzystanym rzucie karnym, sędzia podyktował “jedenastkę” za zagranie ręką jednego z zawodników Stomilu. W drugiej połowie Znicz strzelił jeszcze jedną bramkę wykorzystując zamieszanie w polu karnym.

Pierwszy raz po podpisaniu kontraktu ze Stomilem zagrał na środku obrony Hubert Sadowski. Trener Szymon Grabowski testował w tym spotkaniu Kacpra Gwardiaka z IV-ligowego Ruchu Wysokie Mazowieckie. W drugiej połowie zobaczyliśmy na boisku Igora Jędrzejczyka, który w tym tygodniu podpisał profesjonalną umowę ze Stomilem i będzie zgłoszony do rozgrywek II ligi.

Kolejne spotkanie sparingowe Stomil Olsztyn zagra w najbliższą sobotę (godz. 13) w Bydgoszczy z miejscową III-ligową Zawiszą. Na tydzień przed startem II ligi olsztyńska drużyna także zagra sparing, ale trwa ustalanie rywala. Po pierwsze ligowe punkty Stomil wybiegnie 26 lutego (niedziela), a rywalem będzie warszawska Polonia, z którą "biało-niebiescy" w rundzie jesiennej zremisowali 1:1, tracąc bramkę w ostatniej akcji meczu.

Znicz Pruszków - Stomil Olsztyn 2:0 (1:0)

1:0 - Yukymowych (38' k.)
2:0 - Wójcicki 67'

Stomil Olsztyn: Jakub Mądrzyk - Filip Szabaciuk (57' Igor Kośmicki), Hubert Sadowski (71' Kacper Gwardiak), Lukáš Kubáň (46' Sebastian Szypulski), Filip Wójcik (60' Jan Brzykcy), Michał Karlikowski (46' Dawid Kalisz), Hubert Krawczun (46' Werick Caetano), Maciej Spychała (69' Mateusz Drabiszczak), Shun Shibata (69' Łukasz Borkowski), Bartosz Florek (46' Bartosz Waleńcik), Piotr Kurbiel (60' Hubert Krawczun, 71' Igor Jędrzejczyk)