Dziś jest: 20.07.2024
Imieniny: Czesława, Hieronioma
Data dodania: 2011-10-17 10:26

Iwona Starczewska

Zmotoryzowani odetchnęli z ulgą

Zmotoryzowani odetchnęli z ulgą
Fot. UM Olsztyna

Ruch na ulicy Artyleryjskiej został otwarty, co prawda zmotoryzowani korzystają z dwóch z czterech pasów, jednak jest to duża ulga dla olsztynian zmęczonych wiecznymi korkami w tym rejonie. O pełni szczęścia póki co nie można jeszcze mówić.

reklama

Ulica Artyleryjska od Ronda Ofiar Katastrofy Smoleńskiej do skrzyżowania z Aleją Wojska Polskiego została otwarta. Dwa z czterech pasów zostały oddane do użytku. Na odcinku między Rondem Ofiar  Katastrofy Smoleńskiej  a wjazdem na teren  Olsztyńskiej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania samochody jeżdżą po jednej jezdni.

- Na skrzyżowaniu Artyleryjskiej z Aleją Wojska Polskiego ruchem sterują światła. Sygnalizacja świetlna włączona została także na skrzyżowaniu Alei  Wojska Polskiego z Dąbrowskiego - poinformował Zbigniew Gustek z MZDiM.

Kierowców cieszy również otwarcie ulicy Dąbrowskiego. Częściowe oddanie nowej ulicy do użytku zauważalne było dziś od rana szczególnie na ulicy Grunwaldzkiej. O pełni szczęścia będziemy mogli jednak mówić najprawdopodobniej na wiosnę, wtedy inwestycja zostanie w pełni oddana do użytku.

Obwarowania dotyczące nowej, tymczasowej organizacji ruchu:

 • odcinek od ronda do wjazdu przy OWSIiZ im. Kotarbińskiego: ruch dwukierunkowy jedną jezdnią (północno-zachodnią);

 • odcinek od wjazdu przy OWSIiZ im. Kotarbińskiego do ul. Dąbrowskiego: ruch jednokierunkowy, jednopasowy dwiema jezdniami rozdzielonymi pasem dzielącym;

 • odcinek od skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego do skrzyżowania z ul. Żeromskiego: ruch dwukierunkowy jedną jezdnią (zachodnią), tak jak dotychczas;

 • na skrzyżowaniach: Artyleryjska – Wojska Polskiego – Partyzantów oraz Wojska Polskiego – Dąbrowskiego ruch regulowany sygnalizacjami świetlnymi skoordynowanymi obszarowo z ciągiem ulicznym: 1-go Maja – Jana Pawła II – 11-go Listopada – Jedności Słowiańskiej – Pieniężnego.Galeria

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

 • oi 2011-10-23 19:47:08 83.9.*.*
  Czy ktoś wie dla czego ulice budowane są z tak wysokimi krawęznikami? Jadąc ulicę mam wrazenie ze mam na poboczu ,,bandy''. Niewielki poslizg zimą i koło z zawieszeniem do naprawy. Krawęzniki będą wysokie nawet gdy połozą jeszcze jedną warstwę asfaltu.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Kusoe 2011-10-17 14:46:53 213.25.*.*
  W końcu dojadę do domu jak należy a nie 0,5 godziny
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0

www.autoczescionline24.pl