Zmiany rozkładu jazdy nie będzie!

Mieszkańcy podolsztyńskich gmin mogą odetchnąć z ulgą. Póki co nie będzie zmian rozkładu jazdy, które miały wejść w życie z dniem 1 kwietnia.

Do takich ustaleń doszli na wczorajszym spotkaniu Prezydent Miasta - Piotr Grzymowicz, prezes MPK -  Mieczysław Królak, Jerzy Laskowski - wójt Gminy Purda, Lech Nitkowski - burmistrz Barczewa, Jacek Szydło - wójt Gminy Dywity i Adam Sierzputowski z Warmińskiego Związku Gmin.

Od 1 kwietnia przewidziano zmiany w rozkładach jazdy na liniach wybiegających poza granice Olsztyna. Przede wszystkim nowy rozkład miał dotyczyć linii 12, 14, 5, 8, 23 i 26. Przypomnijmy, że zmiany które MPK planowało wprowadzić, pozbawiały mieszkańców podolsztyńskich miejscowości istotnych kursów, chodziło głównie o pierwszy i ostatni kurs, które MPK określiło jako nierentowne. Dodatkowo ''dwunastka'' miała w ogóle przestać istnieć.

- Zmiany podyktowane były zmniejszającym się zainteresowaniem przewozami - argumentował Mieczysław Królak, szef MPK - w związku z tym wystąpiliśmy z propozycja dostosowania potencjału przewozowego do występujących potrzeb.

Póki co żadnych zmian nie będzie, a olsztyńskie MPK jeszcze raz zbada ruch pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej do Klewek, Barczewa i Gminy Dywity.

- Omawialiśmy także możliwość współfinansowania przez ościenne samorządy dopłat do biletów ulgowych - powiedział na spotkaniu z samorządowcami Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Samorządowcy do czasu poszerzenia analizy określą możliwości gmin w dopłatach do biletów ulgowych.

Źródło: Własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz