Zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów pod Olsztynem. Straty państwa to 100 mln zł [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów pod Olsztynem. Straty państwa to 100 mln zł [ZDJĘCIA, WIDEO]
Zatrzymanie członków nielegalnej fabryki papierosów
Fot. KWP Olsztyn, KAS Olsztyn

Policjanci z Olsztyna i Białegostoku wraz z funkcjonariuszami KAS zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów, która znajdowała się w byłej fermie drobiu pod Olsztynem. Cała linia produkcyjna była warta około 3 mln zł.

W środę, 16 września, policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wspierani przez policyjnych kontrterrorystów z Olsztyna i Białegostoku, przy udziale funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej w Olsztynie, weszli na teren nielegalnej fabryki papierosów. Znajdowała się ona w byłej fermie drobiu pod Olsztynem.

Działalność przestępcza prowadzona była w trudno dostępnym miejscu, otoczonym polami uprawnymi i bagnami. Osoby zatrudnione przy nielegalnej produkcji mieszkały tam i nie wychodziły na zewnątrz. Dostarczano im żywność i produkty niezbędne do codziennego życia. Kompleks budynków objęty był monitoringiem, a pomieszczenia produkcyjne zostały wyciszone od wewnątrz.

- Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali 7 obywateli Mołdawii i 4 Polaków. W trakcie przeszukania zabezpieczono linię produkcyjną papierosów, której elementy mogły być warte ponad 3 mln złotych. Łącznie zajęto ponad 15 mln gotowych papierosów, 88 ton tytoniu, 23 tony suszu tytoniowego oraz półprodukty służące do produkcji papierosów, a także równowartość około 220 tys. złotych w różnych walutach. Ta nielegalna działalność spowodowała uszczuplenie Skarbu Państwa na kwotę około 100 mln złotych – informuje st. rachm. Marta Rosiak, oficer prasowy KAS w Olsztynie.

Wśród zatrzymanych są 42-latek i 47-latek - dwaj organizatorzy procederu.

Sąd na wniosek prokuratora okręgowego w Olsztynie zastosował wobec nich 3-miesięczny areszt tymczasowy. Usłyszeli oni m.in. zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalnego przewożenia i produkcji wyrobów akcyzowych. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tagi: policja prawo KAS

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

  • Młoda 2020-09-21 16:59:35 5.173.*.*
    Cytat z artykułu: ,,Ta nielegalna działalność spowodowała uszczuplenie Skarbu Państwa na kwotę około 100 mln złotych – informuje st. rachm. Marta Rosiak, oficer prasowy KAS w Olsztynie". Komentarz: Pytania do Pana oficera: 1. Czy te 100 mln. złotych to zysk gangu że sprzedaży już wyprodukowanych papierosów? 2. Czy te 100 mln. złotych to ewentualny zysk gangu gdyby udało im się wyprodukować papierosy? Jeżeli już grupa wyprodukowała i sprzedała towar to sciągalnosc z tych 100 mln. złotych będzie na poziomie 5%, czyli 5 mln. złotych.
    Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
  • Beduin 2020-09-21 10:15:22 88.156.*.*
    Kiedy do pierdla wsadzą Sasina za stratę państwa w kwocie 70mln zł ?
    Odpowiedz Oceń: 4 1 Zgłoś treść