Advertisement

Zatrzymali 20-latka napadającego na sklepy

Najbliższe 15 lat może spędzić w więzieniu 20-letni mieszkaniec Olsztyna. Adam S. odpowie za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Nad ustaleniem i zatrzymaniem 20-latka pracowała specjalna grupa policjantów powołana przez Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie.

Od ubiegłego poniedziałku nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy napadów na osiedlowe sklepy pracowali policjanci ze specjalnej grupy powołanej przez Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie. Funkcjonariuszy wspierali również kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Policjanci ustalali i przesłuchiwali świadków, typowali punkty handlowe, które mógł odwiedzić sprawca. Funkcjonariusze rozmawiali z właścicielami sklepów i ich pracownikami. Policjanci zwracali uwagę jak zachować się w przypadku napadu i co zrobić bezpośrednio po nim jeśli już do niego by doszło. Dodatkowo funkcjonariusze pokazywali ustalony wizerunek sprawcy napadów na punkty handlowe, na olsztyńskich Jarotach.

Efektem pracy policjantów było zatrzymanie 20-letniego Adama S. Mężczyzna wpadł dzisiaj około godziny 12.00, podczas próby napadu na sklep osiedlowy przy ulicy Berlinga. Jego sposób działania był zawsze taki sam. 20-latek wchodził do punktu handlowego w nałożonej na głowę kominiarce z przedmiotem przypominającym broń i żądał wydania pieniędzy. Po ich oddaniu przez sprzedawców napastnik uciekał z łupem. Dzisiaj Adam S. wchodząc do sklepu przy ulicy Berlinga również zażądał pieniędzy od sprzedawczyni. Ta wiedząc jak powinna się zachować spłoszyła 20-latka, a gdy ten zaczął uciekać, wówczas kobieta wybiegła za nim ze sklepu krzycząc i prosząc o pomoc. Napastnik został zatrzymany przez dwóch przechodniów i przekazany przybyłym na miejsce policjantom.

Funkcjonariusze pracujący nad tą sprawą ustalili, że Adam S. był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie. Dodatkowo mężczyzna już w przeszłości karany był między innymi za pobicia i przestępstwa narkotykowe. Teraz 20-latek odpowie za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co najbliższe 15 lat może spędzić w więzieniu.

Źródło: KWP Olsztyn

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • ........ 2011-02-09 22:02:08 109.243.*.*
  co to za wypowiedzi!dobrze że go złapali to co przeżyły osoby na które napadł, tylko one wiedzą!!!!!!!!!!!!! tacy to powinni do końca życia siedzieć!strach gdzie kolwiek wyjść żeby czasem coś się nie stało a rodzina potem musiała się dowiadywać o tym że taki idiota coś zrobił..!!!!!!!!! kompletne dno
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • .... 2011-02-08 21:01:08 81.190.*.*
  kur*wa chlopak ma 20 lat i chca mu doje*bac 15 . Zycie mu sie dopiero zaczynalo . dobry chlopak . trzymaj sie wariacie ; ) .
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • dominorobertg 2011-02-08 14:05:50 88.156.*.*
  Czy kara będzie adekwatna do przewinienia. O tym zadecyduje sąd. Jednak nasuwa się wątpliwość, co do obecnych możliwości "temidy". To problem globalny. Populacja i rodzaje przestępczości, powinny dać do myślenia rządom i władzom wszystkich cywilizowanych państw. Oczywiście subiektywnie zgadzam się z przedmówcą, w aspekcie zatrudniania pozbawionych wolności. Koszta jakie ponosi społeczeństwo, powinny przynajmniej w małym procencie być odzyskiwane. Jednak to bardzo złożona sprawa. Ogólne przepisy dotyczące zatrudniania, a zwłaszcza osób pozbawionych wolności. Bardzo ograniczają służbę więzienną. Życzę sobie i całemu społeczeństwu. Aby w najbliższym czasie, rozwiązano ten problem prawny i uproszczono procedurę zatrudniania osób skazanych. W taki sposób, by swoją pracą odciążały budżet, a co za tym idzie portfel publiczny.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • zadra 2011-02-05 22:02:33 81.190.*.*
  Ja to bym takich kolesi do pracy w kopalni oddelegował...jakby trochę popracowali to może by zmądrzeli...Bo dać mu 15 lat państwowego wyżywienia to żadna nauczka jest....
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść