Rozkład jazdy MPK Ogłoszenia Katalog firm Otwarte Dane Imprezy w Olsztynie Dodaj raport Zaloguj się Menu
Na skróty
26.07.2026 Anny, Grażyny, Mirosławy Pogoda 15/27

Zamknięte skrzyżowanie "za torami" w Olsztynie. Od poniedziałku kolejne remonty dróg [ZDJĘCIA, WIDEO]

Krzysztof Brągiel · · Aktualizacja: 2025-04-10 10:58
Zamknięte skrzyżowanie "za torami" w Olsztynie. Od poniedziałku kolejne remonty dróg [ZDJĘCIA, WIDEO]
Od poniedziałku (7 kwietnia) rozpoczną się remonty ulic Zientary-Malewskiej i HozjuszaFot. ZDZIT w Olsztynie

Władze Olsztyna kontynuują działania związane z modernizacją ulic. Po zakończonym remoncie na ul. Barcza od poniedziałku (7 kwietnia) drogowcy będą pracować przy ul. Hozjusza i Zientary-Malewskiej. Kierowcy muszą liczyć się z trudnieniami.

reklama

Podczas właśnie zakończonej przebudowy ul. Barcza (osiedle Nagórki) usunięto starą nawierzchnię, wyregulowano włazy studni oraz wpusty kanalizacji deszczowej, a następnie położono nową warstwę asfaltu.

W najbliższy poniedziałek (7 kwietnia) ekipy remontowe przeniosą się w inne części miasta. W przypadku modernizacji ul. Zientary-Malewskiej wyłączony dla ruchu (dotyczy także parkowania) zostanie fragment od skrzyżowania z ul. Limanowskiego do skrzyżowania z ul. Moniuszki. Oznacza to, że wlot z ul. Limanowskiego w stronę ul. Zientary-Malewskiej zostanie czasowo zamknięty.

Na miejscu pracować będą ciężkie maszyny, które rozpoczną usuwanie starej nawierzchni. Następnie regulacji poddane zostaną zawory wodociągowe oraz wpusty kanalizacji deszczowej. W ramach prac uzupełnione zostaną także większe ubytki, by przygotować powierzchnię pod nową warstwę asfaltu.

Drogowcy na początku nowego tygodnia pojawią się też na osiedlu Redykajny. W ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego prace remontowe będą prowadzone na odcinku ul. Hozjusza – od dyskontu Biedronka do skrzyżowania z ul. Fiołkową.

Podobnie jak w przypadku ul. Zientary-Malewskiej wykonawca przewiduje frezowanie starej nawierzchni i zastąpienie jej nowym asfaltem.

- W czasie prowadzonych robót mogą wystąpić utrudnienia w ruchu, a w godzinach popołudniowych wprowadzany będzie ruch wahadłowy. Prosimy mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem

- informuje Zarząd Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie.

W obu przypadkach roboty mają zakończyć się przed Wielkanocą.

W tym roku poza wspomnianymi inwestycjami wytypowano do remontu fragmenty takich ulic jak:

  • Augustowska (od skrzyżowania z ul. Żołnierską do skrzyżowania z ul. Opolską);

  • Janowicza (od skrzyżowania z ul. Wilczyńskiego do skrzyżowania z ul. Flisa);

  • Kajki (od skrzyżowania z ul. Dąbrowszczaków do skrzyżowania z ul. Kopernika);

  • Kopernika (od skrzyżowania z al. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Kajki);

  • Sybiraków (od skrzyżowania z ul. Rataja do skrzyżowania z ul. Jagiellońską).

Źródło: ZDZiT w Olsztynie, własne

Komentarze (15)


  • Adam3 2025-04-09 10:36
    To na razie jedno z nielicznych dobrych działań nowego prezydenta. Takie zmasowane, kompleksowe remonty w krótkim czasie są potrzebne i przydałyby się nie tylko w przypadku ulic ale też kamienic, chodników itp
    Odpowiedz 3 0
  • Michał 1958 2025-04-06 23:08
    Nie dwa lata temu tylko niecały rok,nie motocyklista ale auto osobowe . Kierowca stracił przytomność i dlatego uderzył w przystanek
    Odpowiedz 0 1
  • Noniewiem 2025-04-06 20:30
    Na Redykajnach od Biedronki do Fiołkowej remont z OBO był wykonany 2 lata temu...
    Odpowiedz 0 0
  • Anubis 2025-04-06 15:23
    Właśnie od kiedy Augustowska łączy się z ulicą Żołnierską.Ktos pijany to napewno pisał.
    Odpowiedz 0 0
  • Jesień 2025-04-05 12:55
    Od kiedy Augustowska krzyżuje się z Żołnierską?
    Odpowiedz 5 5
  • kaczym piorem w 2025-04-05 12:46
    Kiedy ZDZiT wstawi szybę wybitą przez rozpędzonego motocyklistę na przystanku Wilczyńskiego - Krasickiego. Zdarzenie miało miejsce półtora roku temu i przez dwie zimy ludzie musieli być ciepłej ubrani w czasie zadymek śnieżnych hulajacych po tym przystanku tramwajowym. Przez wybitą szybę ludzi skracają sobie drogę do Żabki na kawę i hot dogi zamiast korzystać z przejścia dla pieszych.
    Odpowiedz 5 3
  • www 2025-04-05 11:54
    A kiedy weźmiecie sie za remont chodnika przy ulicy Wrocławskiej?
    Odpowiedz 10 2
  • Ewita 2025-04-04 19:21
    Czy ksiądz poświęcił?
    Odpowiedz 23 4
  • Mly 900 2025-04-04 18:29
    Ok. Bedziemy się musieli liczyć z tymi trudnienia mi :)
    Odpowiedz 8 2
  • Nie dla Bonzura 2025-04-04 14:54
    Szanowna Redakcjo, czy droga na Barcza została odebrana i poświęcona przez księdza z pobliskiej parafii? Ile dostał? Należy płacić na księży i głosować na PIS. Byśmy my mogli pracować a oni nie musieli i mogli się modlić! To jest najważniejsze! Analna gejowska orgia jak w Dąbrowie Górniczej! To świętość! Analiza!
    Odpowiedz 27 11

Proponowane artykuły