Zamkną ulicę 11 Listopada?

Zakończył się pierwszy etap konsultacji społecznych w sprawie przebudowy ulicy Pieniężnego. Zarówno na spotkaniu jak i na stronie internetowej konsultacji padła propozycja zamknięcia ulicy 11 Listopada.

Jak można przeczytać na stronie internetowej miejskich konsultacji społecznych, Forum Rozwoju Olsztyna zdecydowanie sprzeciwia się pomysłowi poszerzenia ulic w centrum miasta. Jak podaje Tomasz Birezowski z FRO, głównym argumentem przy budowie nowej ul. Artyleryjskiej było uwolnienie ruchu tranzytowego ze śródmieścia. Stąd niekonsekwencją staje się poszerzenie ulic w centrum, co automatycznie ściągnie większą ilość samochodów.

FRO na platformie konsultacji podaje pewne propozycje rozwiązań. Zdaniem Birezowskiego przebudowa Pieniężnego powinna pójść w zupełnie innym kierunku. Rozwiązaniem byłoby zawężenie trasy do dwóch pasów (po jednym na kierunek), wprowadzenie na całej długości ścieżki rowerowej oraz drzew. Kolejną możliwością byłaby zamiana trzeciego pasa ruchu na buspas.

Zarówno na stronie internetowej konsultacji jak i na wczorajszym spotkaniu w sprawie przebudowy ulicy Pieniężnego padła propozycja całkowitego zamknięcia ul.11 Listopada dla samochodów, a dzięki temu uproszczenie skrzyżowania ulic 1Maja-Piłsudskiego-Pieniężnego. Marcelina Chodyniecka-Kuberska, asystentka prezydenta ds. estetyzacji miasta - była członkini FRO, zaproponowała, by ulica 11 Listopada stała się deptakiem dostępnym dla pieszych i zamkniętym dla samochodów. Propozycję, która popiera FRO, muszą teraz rozważyć drogowcy i prezydent miasta.

 

Źródło: Własne/konsultacje.olsztyn.eu/FRO

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • ... 2010-10-16 08:13:32 83.9.*.*
    ooo nie wiedziałem
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • chichot 2010-10-13 20:41:37 83.11.*.*
    Ja bym dodał jeszcze jeden punkt do tej petycji. Szanowni obywatele USA. Zabierzcie do siebie obłąkanego Jarosława Niespełnionego bez prawa powrotu do Polski i uwolnijcie nas w końcu od tego fatum, które ściąga same nieszczęścia na Polskę.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0