Rozkład jazdy MPK Ogłoszenia Katalog firm Otwarte Dane Imprezy w Olsztynie Dodaj raport Zaloguj się

Zamaskowany 20-latek w biały dzień próbował okraść popularny sklep RTV i AGD w Olsztynie. Daleko nie uciekł

Zamaskowany 20-latek w biały dzień próbował okraść popularny sklep RTV i AGD w Olsztynie. Daleko nie uciekł
W biały dzień ruszył po „niskie ceny”. 20-latek skończył w rękach policjantów
Fot. Zrzut ekranu z nagrania KMP Olsztyn, Artur Szczepański / Olsztyn.com.pl

Olsztyńscy wywiadowcy zatrzymali 20-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą w jednym ze sklepów ze sprzętem RTV i AGD, zlokalizowanym przy ul. Dworcowej. Mężczyzna miał ukraść elektronikę wartą ponad 6 tys. zł, a podczas próby ucieczki użyć gazu wobec pracowników, którzy próbowali go zatrzymać.

reklama

Do zdarzenia doszło we wtorek (23 czerwca). Około godz. 9:30 olsztyńscy wywiadowcy zauważyli, że z jednego ze sklepów ze sprzętem RTV i AGD wybiega młody mężczyzna, a za nim pracownik sklepu. Policjanci, podejrzewając, że uciekający mężczyzna może być sprawcą kradzieży, ruszyli za nim w pościg. Po chwili dogonili go i uniemożliwili dalszą ucieczkę.

Jak ustalili funkcjonariusze, chwilę wcześniej 20-latek wszedł zamaskowany do sklepu. Następnie zabrał różne sprzęty elektroniczne o wartości ponad 6 tysięcy złotych i udał się w stronę wyjścia.

Jego zachowanie zauważyli pracownicy. Próbowali uniemożliwić mu kradzież. Wówczas 20-latek, nie chcąc utracić skradzionego sprzętu, użył wobec interweniujących osób gazu i zaczął uciekać.

Ostatecznie część sprzętu pozostawił w sklepie, a część wyrzucił podczas ucieczki. Kiedy myślał, że uda mu się uniknąć odpowiedzialności – na wysokości Europa Center został zatrzymany przez policyjnych wywiadowców.

20 latek trafił do policyjnej celi. W środę (24 czerwca) usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Przyznał się i złożył wyjaśnienia. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Własne, KMP Olsztyn

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz
Odpowiadasz na komentarz.
Zaloguj się i odblokuj lepsze komentarze. Historia, wyróżnienie i dodatkowe opcje w Twoim profilu. Zaloguj się

  • metaNOL 2026-06-25 14:59:24 213.73.*.*
    czyli rozumiem, że wywiadowcy tak sobie jeżdżą po mieście i reagują na taki incydenty? tak to działa?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • Olsztynianka - Zator 2026-06-25 13:54:06 2a01:11cf:4010:*
    ....chcąc utrzymać się w posiadaniu zabranego sprzętu .... A co to za stylistyka??? co to za sformułowanie?? No nawet nie brzmi po polsku. Zalecam budowanie zdań prostych bądź złożonych (ale nie wielokrotnie) - czytelnik przynajmniej zrozumie to, co ktoś starał się przekazać na piśmie.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 0

Proponowane artykuły