Zakończyła się rekrutacja na UWM. Wiemy, które kierunki cieszyły się największym powodzeniem

Zakończyła się rekrutacja na UWM. Wiemy, które kierunki cieszyły się największym powodzeniem
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Fot. Artur Szczepański / Olsztyn.com.pl

W czwartek (8 lipca) na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie zakończyła się rekrutacja. Chęć studiowania na uczelni wyraziło więcej osób niż przed rokiem. Wiadomo też, jakie kierunki cieszyły się największym zainteresowaniem.

W tym roku kandydaci na studia mieli do wyboru 74 kierunki studiów. Szczegółowe dane będą dostępne za kilka dni, ale już teraz wiadomo, że największym zainteresowaniem cieszyły się: kierunek lekarski, weterynaria oraz psychologia, a także prawo, kryminologia, ekonomia, zarządzanie, informatyka, filologia angielska, pielęgniarstwo i budownictwo.

- W porównaniu do roku poprzedniego mamy około 2,5 tysiąca więcej kandydatów. To przekłada się na dane liczbowe na poszczególnych kierunkach. To duży skok – powiedział w rozmowie z UWM FM prof. Sławomir Przybyliński, Prorektor ds. studenckich UWM.

To oznacza, że studia stacjonarne I stopnia i jednolite studia magisterskie na UWM były wybierane ponad 12 tysięcy razy.

Kandydaci 14 lipca na koncie w systemie IRK będą mogli sprawdzić, czy zostali zakwalifikowani na studia. Jeśli wniosek został rozpatrzony pozytywnie, to przyszli studenci powinni dostarczyć do 20 lipca do godz. 15 wydrukowane i własnoręcznie podpisane podanie z systemu IRK, ksero świadectwa (potwierdzone za zgodność z oryginałem) oraz jedną fotografię zgodną z wymogami zdjęcia do dowodu osobistego, opisaną imieniem i nazwiskiem oraz numerem ID z systemu internetowej rejestracji kandydatów.

Olsztyńska uczelnia planuje na wrzesień dodatkowy nabór kandydatów na studia. Z kolei do 22 lipca trwa internetowa rejestracja kandydatów na studia stacjonarne II stopnia oraz studia niestacjonarne.

Komentarze (20)

Dodaj swój komentarz

 • HGWXIX 2021-07-14 10:15:44 178.42.*.*
  Na FA się pchają a potem 60% odpadnie po starciu z PNJA. Nie ma po co, rynek jest nadal przesycony.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 2
 • Tramwajowicz 2021-07-13 16:14:28 79.191.*.*
  w Olsztynie studia nie są pożądanym wymogiem na rynku pracy, bo do pracy szuka się tutaj głównie pracowników fizycznych, po zawodówkach itp. Coś takiego, jak UWM jest rzeczywiście zbędne, no może budownictwo/betoniarstwo zostawić, tutaj to kierunek przyszłości
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 6
 • po Politechnice Warszawskiej 2021-07-12 20:00:33 88.156.*.*
  UWM nie jest żadną uczelnią. To sztuczny twór, kreujący i wymyślający nowe nonsensowne kierunki, tylko po to, aby niektóre osoby mogły siedzieć na ciepłych posadkach. Najnowsze kierunku na tej pseudo uczelni: kreowanie trendów, loty kosmiczne czy jakaś inżynieria kosmiczna :), bibliotekoznawstwo, wojskoznawstwo, kreowanie trendów itd. UWM co roku wypuszcza rzesze bezrobotnych, którzy później zderzają się z rzeczywistością. Oblegają urzędy pracy, płaczą że jej znaleźć nie mogą albo jest w w galerii za 1200 zł na umowę śmieciową. Tą pseudo uczelnie należy zlikwidować, najwyżej zostawić weterynarie i medycynę.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 26 57