Dziś jest: 25.06.2024
Imieniny: Doroty, Łucji, Wilhelma
Data dodania: 2024-04-29 16:23

Redakcja

Za nami ostatnia Sesja Rady Miasta Olsztyna VIII kadencji

Za nami ostatnia Sesja Rady Miasta Olsztyna VIII kadencji
Olsztyńscy radni kadencji 2018-2024 spotkali się po raz ostatni na uroczystej sesji
Fot. UM Olsztyn

Rada Miasta Olsztyna ósmej kadencji zebrała się po raz ostatni. - Każdemu z państwa przyświecało dobro mieszkańców i naszego miasta. Za tę pracę serdecznie dziękujemy - mówili radnym zaproszeni goście.

reklama

Uroczysty przebieg miała ostatnia sesja Rady Miasta Olsztyna VIII kadencji. Najważniejszym punktem spotkania w zamku było przekazanie aktu nadania Honorowego Obywatelstwa Olsztyna Stefanowi Brzozowskiemu z zespołu Czerwony Tulipan. - Nadanie temu artyście Honorowego Obywatelstwa Olsztyna jest wyrazem uznania nie tylko dla jego dorobku artystycznego, ale także za osobiste zaangażowanie na rzecz wspierania młodych talentów – powiedział prezydent Piotr Grzymowicz.

I dodał: - Jesteśmy dumni, że możemy go nazwać Honorowym Obywatelem Olsztyna. Dziękujemy, że jesteś z nami.

Miłe słowa od zaproszonych gości usłyszeli potem radni Rady Miasta Olsztyna VIII kadencji, którzy zakończyli swoją pracę. Robert Szewczyk, przewodniczący Rady Miasta Olsztyna mówił jeszcze przed poniedziałkowym spotkaniem, że to była kadencja niezwykła. - Musieliśmy podczas niej stawić czoła szeregowi zdarzeń, z jakimi dotychczas nie mieliśmy do czynienia - zwrócił uwagę. - Mam tu przede wszystkim oczywiście na myśli pandemię i atak Rosji na Ukrainę. Te wydarzenia odcisnęły i w dalszym ciągu odciskają piętno na naszej rzeczywistości. Mimo przeciwności wynikających z tych zdarzeń, uważam że wykonaliśmy ogrom pracy. Dobrej, niezbędnej by zapewnić stolicy Warmii i Mazur stabilność i nieustanny rozwój.

Brawa w Sali Kopernikowskiej zamku otrzymał również Piotr Grzymowicz, który kończy swoją piętnastoletnią w sumie misję na stanowisku prezydenta Olsztyna. - Miasto nasze przez ostatnich kilkanaście lat zmieniło się ogromnie – podkreśliła senator Ewa Kaliszuk. - Dowodem tego są wyrazy uznania różnych gremiów, organizacji i instytucji, które niejednokrotnie nagradzały pana prezydenta i zespół pracowników [z Urzędu Miasta Olsztyna]. Wszyscy byliśmy świadkami rozwoju tego miasta. Nie zawsze było łatwo, ale zawsze starał się pan działać w sposób przemyślany, zaplanowany. I co ważne, zawsze z myślą o mieszkańcach, a także z myślą o właściwym gospodarowaniu środkami publicznymi.

Radni wybrani przez olsztynian na nową kadencję zbiorą się 7 maja. Tego dnia Robert Szewczyk zaprzysiężony zostanie ponadto na stanowisko prezydenta Olsztyna.

Przypominamy wszystkich radnych VIII kadencji Rady Miasta Olsztyna:

PREZYDIUM RADY

Robert Jan Szewczyk

Przewodniczący Rady Miasta Olsztyna. Klub Radnych Platformy Obywatelskiej Nowoczesna Koalicja Obywatelska

Nelly Elżbieta Antosz

Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Olsztyna. Klub Radnych Demokratyczny Olsztyn

Zbigniew Dąbkowski

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Olsztyna. Klub Radnych Ponad Podziałami

RADNI RADY MIASTA

Mirosław Arczak

Leszek Araszkiewicz

Jarosław Stanisław Babalski

Halina Ciunel

Krystyna Flis

Tomasz Jan Głażewski

Mirosław Antoni Gornowicz

Wanda Agnieszka Jabłońska

Marta Kamińska

Paweł Radosław Klonowski

Łukasz Jacek Łukaszewski

Czesław Jerzy Małkowski

Edyta Markowicz

Krzysztof Narwojsz

Radosław Marcin Nojman

Monika Joanna Rogińska-Stanulewicz

Zdzisława Barbara Tołwińska

Elżbieta Ewa Wirska

Wiktor Wójcik

Ewa Renata Zakrzewska

Marian Zdunek

RADNI, KTÓRYCH MANDAT WYGASŁ W TRAKCIE TRWANIA KADENCJI

Michał Piotr Wypij

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • raad 2024-04-29 18:20:11 176.221.*.*
    czy redakcja mogłaby coś napisać o krążących tu i ówdzie plotkach, jakoby północna obwodnica okazała się pisoską megalomanią i przesunięto jej budowę o parę lat?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0

www.autoczescionline24.pl