Z okazji końca roku szkolnego piłkarze z Ełku zagrają z Tuskiem

Dla 5 mln uczniów oraz około 660 tys. nauczycieli rok szkolny 2010/2011 dobiega dziś końca. Przez dziesięć tygodni dzieci młodzież będą mogli w pełni korzystać z uroków gorących, letnich miesięcy.

Dla wszystkich uczniów formalnością jest już tylko odebranie świadectw i wręczenie kwiatów dla nauczycieli. Od dziś przez najbliższe dwa miesiące będą mogli cieszyć się pięknąpogodą, ciepłą wodą i wakacyjnymi wyjazdami.

W uroczystym ogólnopolskich zakończeniu roku, które odbędzie się w szkole podstawowej w Trąbkach Wielkich w woj. pomorskim weźmie udział minister edukacji Katarzyna Hall. Natomiast premier Donald Tusk z okazji końca roku szkolengo zagra w Warszawie mecz z młodymi piłkarzami z Ełku.

Sportowe rozgrywki z premierem były możliwe dzięki 9-letniemu Maksymilianowi Mikiewiczowi. Młody piłkarz z Uczniowskiego Klubu Sportowego Rona 03 Ełk napisał do premiera list, w którym poprosił go o wzięcie udziału w meczu. W odpowiedzi na tą prośbę, Donald Tusk zaprosiłcałą drużynę chłopca do Warszawy.

Oprócz meczu, dzieci odwiedzą Kancelarię Premiera, w tym gabinet Tuska i salę posiedzeń rządu. Mali zawodnicy bądą mogli również z bliska przyjrzeć się budowie Stadionu Narodowego i zwiedzą Centrum Nauki Kopernik.

Źródło: TVP/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz