Imieniny: Ireny, Waldemara
Data dodania: 2023-09-17 20:28

Wysoka porażka Stomilanek na własnym stadionie [ZDJĘCIA]

Piłkarki Górnika bardzo wysoko postawiły poprzeczkę olsztyńskiemu zespołowi

Do Olsztyna na mecz ze Stomilankami przyjechał Górnik Łęczna. Trzykrotny zdobywca mistrzostwa Polski nie dał szans beniaminkowi ze stolicy Warmii i Mazur.

Rywalki podopiecznych Dariusza Maleszewskiego w poprzednich, wyjazdowych spotkaniach sezonu spisywały się następująco: przegrana z GKS-em Katowice 1:2 oraz bezbramkowy remis z AP Orlen Gdańsk.

W 24 minucie Stomilanki miały okazję do objęcia prowadzenia za sprawą podyktowanego rzutu karnego. Naprzeciwko Sandry Urbańczyk stanęła Marta Contreras. Górą była jednak bramkarka Łęcznej. Wynik ostatecznie otworzyła trzynaście minut później Aleksandra Posiewka. Na minutę przed końcem pierwszej połowy, na listę strzelców mogła wpisać się Dorota Hałatek, jednak jej szarża na bramkę została zastopowana przez defensywę Stomilanek. Chwilę później Katja Skupień przechwyciła futbolówkę, dośrodkowała z prawej strony boiska, a całość zamknęła strzałem z okolic piątego metra Aleksandra Posiewska po raz drugi pokonując bramkarkę Stomilanek.

Po przerwie rywalki Stomilanek podwyższyły rezultat za sprawą Weroniki Kłody, ponownie Aleksandry Posiewki, a wynik ustaliła kapitan Górnika - Oliwia Rapacka.

- Bardzo przeciętny mecz w naszym wykonaniu, szczególnie w pierwszej połowie. Nie mogliśmy złapać właściwego dla siebie tempa. Było dużo niedokładności i niefrasobliwości w naszych zagraniach. Dlatego zdecydowaliśmy się w przerwie na dwie korekty w składzie. Dziewczyny, które weszły po przerwie wniosły dużo ogłady w naszej grze i druga połowa już wyglądała tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Gratuluję zespołowi zwycięstwa, pomimo kilku złych momentów. Prawdziwy zespół poznaje się właśnie po tym, jak wychodzi z trudnych chwil - powiedział tuż po spotkaniu trener gości, Robert Makarewicz.

30 września o godzinie 12 Stomilanki zagrają na wyjeździe z Pogonią Szczecin - piątą drużyną ubiegłego sezonu, a obecnie zajmującą również taką samą lokatę.

Stomilanki Olsztyn - Górnik Łęczna 0:5 (0:2)

0:1 - Posiewka 37'
0:2 - Posiewka 44'
0:3 - Kłoda 51'
0:4 - Posiewka 54'
0:5 - Rapacka 59' k.

Stomilanki: Milner - Libera (60' Korzec), Silny, Sokołowska, Kędzia, Osajkowska, Drąg, Vidal (60' Vidal), Contreras (64' Kamala), Soares Cupertino, Kałużna