Wyjątkowe filmy w DKF

Wszystkich fanów alternatywnego kina zapraszamy do Dyskusyjnego Klubu Filmowego Za, gdzie odbywają się cotygodniowe projekcje filmowe. Świąteczny seans z pewnością będzie dobrą propozycją na przedwigilijny wieczór.

Repertuar DKF-u to głównie kino europejskie (tu ważną pozycję stanowi rodzima kinematografia), a częściowo także produkcje z innych kontynentów. Filmy wyświetlane w ramach cotygodniowych projekcji to produkcje, które rzadko goszczą na dużych ekranach w Polsce.

Już 16 grudnia wyświetlony zostanie poruszający rosyjski dramat BABUNIA (2007r.). Jest to historia starej kobiety szukającej miejsca do zamieszkania u swoich dzieci i wnuków.

Film pokazuje wyrazisty obraz stosunków międzyludzkich we współczesnej Rosji, tworząc zarazem pełen uniwersalnego charakteru obraz kresu ludzkiego życia. Reżyser wiernie oddaje przygnębiające realia rosyjskiej prowincji, jak i życia w mieście przenikniętym korupcją.

Natomiast 23 grudnia fani kina alternetywnego zobaczą bożonarodzeniową komedię polsko-niemiecka POLSKA LOVE SERENADE (2008r.)  Film przedstawia perypetie pary młodych Niemców, którzy na krótko przed Wigilią podróżują po Polsce zdezelowanym samochodem.

Polska gościnność połączona z dużą ilością alkoholu powoduje, że bohaterowie nie tylko zaczynają lubić nasz kraj, ale również siebie nawzajem. Bo przecież pomimo różnic zawsze można się jakoś dogadać…

Na pokazy filmowe zapraszamy w każdy czwartek o godz. 19.00 do siedziby CEiIK w Olsztynie. Ceny biletów: 5 zł (normalny) i 3 zł (ulgowy)

2147382000

Źródło: ceik.eu/własne

Tagi: kino DKF film seans

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

2147382000