Ten artykuł został utworzony dzięki waszemu zgłoszeniu!Wycinka drzew w Olsztynie niebezpieczna dla rowerzystów. Czytelnik: ''Czy ktoś to nadzoruje?''

Wycinka drzew w Olsztynie niebezpieczna dla rowerzystów. Czytelnik: ''Czy ktoś to nadzoruje?''
Pan Grzegorz uważa, że nikt nie kontroluje wycinki drzew w Olsztynie
Fot. Czytelnik Olsztyn.com.pl

Wielokrotnie pisaliśmy już o wycince drzew pod budowę nowej linii tramwajowej. Nasz Czytelnik, jadąc rowerem, zaczepił się o konar, który leżał na ścieżce i doznał urazu kolana. Pan Grzegorz uważa, że nikt nie ma kontroli nad pracami.

Ten artykuł został utworzony dzięki waszemu zgłoszeniu!

- Niedawno wracając z pracy na rowerze i jadąc ścieżką rowerową uderzyłem w ścięte konary drzewa. Jechałem ścieżką rowerową przy ul. Krasickiego od strony Carrefour na Pieczewo i zaraz za przystankiem przy ul. Boenigka wpadłem na ścięte elementy drzewa, w wyniku tego mam pokaleczone kolana, rękę i uszkodzony rower. Ścięte elementy drzewa powinny być jakoś ogrodzone, a nie są lub powinny być przeniesione 2 metry w bok na duży trawnik. Niestety na tej ścieżce rowerowej panuje burdel, bo inaczej nie można tego nazwać. Czy ktoś w ogóle nadzoruje tą wycinkę? Jeżeli tak zaczyna się inwestycja tramwajowa, to strach pomyśleć co będzie później – opowiedział pan Grzegorz.

Zapytaliśmy w urzędzie miasta, jak wygląda kontrola nad wycinką.

- Przekazaliśmy wykonawcy, czyli firmie zajmującej się wycinką drzew wszelkie uwagi na temat konieczności uporządkowania terenu w taki sposób, by wycięte drzewa nie utrudniały mieszkańcom funkcjonowania. Oczywiście jest to niedopuszczalne by gałęzie leżały w takich miejscach, mamy więc nadzieję, że w najbliższych dniach wszystkie newralgiczne punty zostanie uprzątnięte. Zgodnie z umową maksymalny termin zakończenia sprzątania to 20 marca – wyjaśniła nam Marta Bartoszewicz, rzecznik prasowy olsztyńskiego ratusza.

I dodała: - Prosimy jednak również o wyrozumiałość. Musieliśmy wyciąć te drzewa, by móc rozbudować sieć tramwajową. A żeby było to możliwe konieczna była wycinka drzew . I musiała się odbyć do końca lutego, przed rozpoczęciem okresu lęgowego ptaków.

Rzeczniczka odniosła się także do wypadku, o którym wspomniał pan Grzegorz.

- Zgłosił się do nas mieszkaniec z informacją, że uległ wypadkowi w związku z wycinką drzew. Nie podał jednak żadnych szczegółów odnośnie obrażeń, których doznał. Przekazaliśmy informację firmie zajmującej się wycinką, ale trudno jest się ustosunkować to tak ogólnych zarzutów, gdy nie wiemy co się wydarzyło, ani gdzie dokładnie. Pan uzyskał od nas także namiary na firmę, by móc ewentualnie ubiegać się o odszkodowanie. Z naszych informacji wynika jednak, że na razie nie kontaktował się w tej sprawie – przyznała Marta Bartoszewicz.

Galeria

Komentarze (23)

Dodaj swój komentarz

 • Olsztyniak 2021-03-05 18:50:53 31.0.*.*
  A my produkujemy w Polsce jedne z najlepszych w Eu tranwaje. Jesteśmy powoli druga Warszawą, bo nawet nie potrafimy sami sprzątać własnych śmieci. A wiadomo dlaczego, jest to największa kassa
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
 • Dobry wujek 2021-03-05 15:00:44 5.173.*.*
  Jeżdżąc na rowerze, trzeba patrzeć przed siebie, a jeżdżąc po ciemku warto zainwestować w lampę, ewentualnie poczekać i za kilkanaście miesięcy pojeździsz tureckim tramwajem 🤣
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 6
 • Fck tramwaje! 2021-03-05 11:22:45 83.15.*.*
  Nadzoruje? Hahhah... W tym mieście już nikt niczego nie nadzoruje! Jest coraz większy burdel i sprzedawanie miasta. Przyjechał gość z prowincji i sprzedaje po kawałku Olsztyn!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 14 1
 • Olsztyniak 2021-03-05 10:55:25 31.0.*.*
  Tu tylko trzeba inspektora Eu jak Olsztyn jest skubany ze wszystkich stron. Masowa wyprzedaż miasta przez władze. To już nie stolica Warmii i Mazur, tylko miasto betonów.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 13 2
 • DJmk 2021-03-05 10:31:14 31.0.*.*
  Witam, gdzie linia tranwajowa, a gdzie drzewa. I do tego tranwaje Tureckie zamawiać do Olsztyna. To są przekręty na żywca. Czas otworzyć oczy.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 2
 • ???? 2021-03-05 10:26:08 95.160.*.*
  Uwaga ! Kto pisze komentarze na temat windy to powino zgłosić zawiadomienie do Prokuratora. Nie wolno obrażać obrońców windy.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
 • Pikuś 2021-03-05 10:22:52 95.160.*.*
  Czy tu chodzi o Baronów z PSL i P.O. z Olsztyna. Tak trzymać starcy po schodach . Windy się zachciewa.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 1
 • Obserwator. 2021-03-05 09:59:26 95.160.*.*
  Co tam wycinka. Jak człowiek stary i musi chodzić po schodach A obok nie czynna winda dla nie pełnosprawnych. Tylko czynna jak są koncerty. Brawo dla Urzędu Marszałkowskiego za dobry wybór Dyrektorów. Uważam że winda została wybudowana za dotacje z U.E. I nasze podatki. Jest 24 godzina ochrona obiektu A winda czyna od kaprysu Baronów.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 0
 • Niestety olsztyniak 2021-03-05 09:53:18 188.146.*.*
  W tej cholernej wiosce urzędasy mają Wywalone na wszystko wielka dziura w drodze Nie ma problemu jest ubezpieczenie a czy ubezpieczalnia wypłaci czy nie wypłaci To już ich nie obchodzi. Drogi chodniki na poziomie wschodniej Ukrainy ale przecież mamy pedalski tramwaj
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 2
 • Ja 2021-03-05 07:36:03 94.254.*.*
  "Musieliśmy wyciąć te drzewa, by móc rozbudować sieć tramwajową. A żeby było to możliwe konieczna była wycinka drzew ." Czy autor tej wypowiedzi jest debilem? Budujecie drugą linię na Jaroty, nie połączona z poprzednią, na Krasickiego duży pas pomiędzy jezdniami i trzeba robić wycinkę bo się nie mieścimy. Myślę że mieszkańcy pieczewa by bardziej byli zadowoleni z drogi na osiedle mazurskie, parkingu, czy remontu nawierzchni.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 12 3