Wybory dawno za nami... a plakat senator nadal jest zawieszony na Jarotach

Wybory dawno za nami... a plakat senator nadal jest zawieszony na Jarotach
Już prawie styczeń, a na Jarotach nadal umieszczona jest reklama wyborcza senator Lidii Staroń
Fot. Czytelnik Olsztyn.com.pl

Chociaż od czasu wyborów parlamentarnych minęło już ponad 2,5 miesiąca, to nadal na ulicach można znaleźć plakaty wyborcze, których już od dawna powinno nie być. Tym razem chodzi o baner Lidii Staroń zapięty na latarni na ul. Witosa.

Na plakat umieszczony na Jarotach już na początku grudnia zwracał uwagę nasz czytelnik.

Baner jest zawieszony na latarni ulicznej od ponad 1,5 miesiąca, a przecież nie powinien tak długo tam wisieć. Komitet pani Lidii powinien go ściągnąć po miesiącu od zakończenia wyborów, tj. 13 listopada. A mamy już grudzień – powiedział pan Piotr.

Napisaliśmy do komitetu senator Lidii Staroń, jednakże nie doczekaliśmy się odpowiedzi.

Czytelnik po raz drugi upomniał się o przedstawienie tematu pod koniec grudnia. Ponownie wysłaliśmy wiadomość do senator. Czekamy na odpowiedź.

Administratorem tego terenu jest Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. Jak wyjaśnił Michał Koronowski, rzecznik prasowy ZDZiT, kandydaci sami są zobowiązania do usunięcia plakatów.

Jeżeli w ciągu miesiąca nie ściągną swoich banerów wyborczych, to policja lub straż miejska może ich ukarać grzywną. Wysłaliśmy przypomnienie do wszystkich kandydatów. Kilka razy zdarzyło się, że sami ściągnęliśmy reklamy, widząc ich opieszałość – tłumaczy w rozmowie z nami Michał Koronowski.

Przypomnijmy, że w artykule pt. „Poseł z billboardu uśmiecha się do mieszkańców Jarot. Legalnie?” pisaliśmy o bilboardzie Marcina Kulaska. Kilka dni po opublikowaniu artykułu, reklama zniknęła.

Czy tym razem też tak będzie?

Galeria

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • pep 2020-01-02 14:08:11 88.156.*.*
  dzisiaj już plakatu nie ma !!!
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • ertghhgtrtgh 2019-12-30 20:51:53 77.111.*.*
  plakat zniknie jak ktoś domaluje wąsy i brodę.... i dopisze kilka brzydkich wyrazów :-D zsp...net...pl
  Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść
 • Młoda 2019-12-30 19:37:43 37.47.*.*
  Nie mogę doczekać się kiedy PO + przystawka KOD zorganizuje manifestację pod sądami nie w obronie skrzywdzonych sędziów, ale w obronie naszej Ojczyzny przed Putinem. Na taką manifestację chętnie pójdę że swoimi dziećmi i rodziną. Gdzie jest Cichoń? Gdzie Wypij? Może byli na wagarach kiedy nauczyciel mówił o sprzedaniu Polski przez Stalina i Hitlera. Zamiast walczyć że sobą może zagrożenie że strony Rosji ich połączy? Życze im w Nowym Roku aby mysleli o Polakach a nie tylko o sobie i swoich partiach.
  Odpowiedz Oceń: 12 3 Zgłoś treść