Wsparcie dla WOPR

Ponad 360 tysięcy złotych trafi w tym roku do oddziałów Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego na Warmii i Mazurach.

Środki na utrzymanie oddziałów WOPR  pochodzą z dotacji celowej przeznaczonej na organizację pomocy, ratowanie życia i mienia osób, które uległy wypadkowi na wodach Warmii i Mazur.

Fundusze te zostaną przeznaczone na zakup sprzętu ratowniczego, łączności, przeprowadzenie remontów, napraw i konserwacji sprzętu pływającego, a także przeprowadzenie szkoleń dla instruktorów i ratowników WOPR.

- Rozwój turystyki to dla regionu sprawa priorytetowa - mówi Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. - Dlatego oprócz walorów przyrodniczych musimy mieszkańcom i licznym turystom zapewnić bezpieczeństwo. Z żywiołem wprawdzie jeszcze nikt nie wygrał, ale staramy się, aby wsparcie odpowiednich służb było z roku na rok większe. W obecnych niełatwych czasach nic tak bowiem nie przyciąga turystów i inwestorów jak świadomość bezpieczeństwa, jak przekonanie, że nad naszym życiem, zdrowiem i majątkiem czuwają świetnie zorganizowani, wyszkoleni i dobrze wyposażeni ratownicy - dodaje Protas.

Źródło: WWiM/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz