Wsparcie dla sportowców

Samorząd Województwa rozstrzygnął konkurs ofert na wykonywanie zadań publicznych z zakresu rozwoju kultury fizycznej i sportu. Do organizacji pozarządowych z naszego regionu trafią ponad 4 miliony złotych.

 

Samorząd Województwa zleca organizacjom pozarządowym realizację zadań z zakresu szkolenia dzieci i młodzieży, upowszechniania sportu wśród osób niepełnosprawnych i w środowiskach wiejskich. Pieniądze samorządowe nie tylko wspomagają udział sportowców w imprezach krajowych i zagranicznych, ale przeznaczone są także na doszkalanie trenerów, instruktorów i sędziów oraz kadry wojewódzkiej.

- Organizacje pozarządowe są sprawdzonym partnerem Samorządu Województwa, który z roku na rok przekazuje stowarzyszeniom i fundacjom coraz więcej środków. – mówi Jacek Protas Marszałek Województwa – Dostrzegamy znaczenie szerzenia kultury fizycznej i sportu, dlatego właśnie na te działania postanowiliśmy przeznaczyć ponad cztery miliony złotych.

Dzięki dotacjom celowym współfinansowane będą 32 przedsięwzięcia. Największe wsparcie (ponad 1,5 mln zł) otrzyma Warmińsko-Mazurska Federacja Sportu z Olsztyna, która pieniądze przeznaczy m.in. na poszukiwanie i szkolenie młodych talentów sportowych.

 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko - Mazurskiego/własne

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • brek 2010-02-08 11:05:22 83.23.*.*
    Może właśnie będzie to świetny sposób na to,by zwiększyć aktywność fizyczną u dzieci i młodzieży i liczba zwolnień z lekcji wychowania fizycznego zdecydowanie się zmniejszy?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • el makabra 2010-02-08 08:49:32 83.23.*.*
    Ciekawe jak to się sprawdzi w czasach, kiedy coraz więcej dzieci przynosi całoroczne zwolnienia z WFu.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0