Woody Allen na Sylwestra

Teatr im. Stefana Jaracza zaprasza na sylwestrową premierę przedstawienia ''Bóg - komedia w jednym akcie'' autorstwa samego Woodyego Allena. Początek pierwszego spektaklu 31 grudnia 2009 roku o godz. 18, kolejne przedstawienie rozpocznie się trzy godziny później.

Woody Allen przenosi widza do starożytnej Grecji. Bohaterowie sztuki, Kretynik i Schizokrates (w tych rolach Jarosław Borodziuk i Maciej Mydlak) chcą napisać sztukę, dzięki której staną się równie sławni jak Homer i Sofokles, a swoje dzieło zamierzają zgłosić do konkursu dramatycznego.
 
Problem pojawia się, gdy napisaną już sztukę trzeba oryginalnie, spektakularnie zakończyć. Bohaterowie odkrywają bowiem, że są postaciami w sztuce, napisanej przez kogoś wcześniej, a otaczający ich świat to w rzeczywistości scena, dekoracja, rekwizyty i inni bohaterowie.
 
Reżyserem spektaklu jest Marcin Sławiński, scenografią zajął się Bogusław Cichocki. W przedstawieniu zobaczymy czołówkę aktorów olsztyńskiego teatru. Na scenie – prócz Jarosława Borodziuka i Macieja Mydlaka – pojawią się także m.in. Agnieszka Pawlak, Marcin Tyrlik, Marian Czarkowski, Grzegorz Sowa, Cezary Ilczyna, Joanna Fertacz, Sebastian Badurek, Radosław Hebal, Dariusz Poleszak i Artur Steranko.

Źródło: UM WWM Olsztyn/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz