Wojewódzkie obchody Święta Niepodległości

Już jutro w całym kraju obchodzone będzie Święto Niepodległości. Władze naszego województwa z tej okazji przygotowały liczne uroczystości, które odbywać się będą w Olsztynie.

Oficjalnie obchody rozpoczną się o godzinie 9.00, mszą w intencji ojczyzny w Bazylice Współkatedralnej Świętego Jakuba Apostoła. Następnie ulicami miasta w kierunku Placu Solidarności, przemaszerują kompanie honorowe wojska, straży pożarnej, straży granicznej, szwadronu konnego oraz harcerzy i organizacji kombatanckich.

 Około godziny 10.30 pod pomnikiem Wolności Ojczyzny na Placu Solidarności, kwiaty złożą przedstawiciele urzędów i władze województwa. Uroczystości kontynuowane będą  w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim. O godzinie 12.30 odbędzie się spotkanie z kombatantami, wręczenie odznaczeń państwowych oraz koncert w wykonaniu Orkiestry Smyczkowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Olsztynie.


Źródło: Własne/WMUW

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • Michał 2009-11-11 09:44:20
  Panie Prezydencie! Nuda, smutek i żałość chce sie powiedzieć... Takie obchody najważniejszegoi święta POLAKÓW to pójście na łatwiznę!
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • MP 2009-11-11 09:15:35
  Również ja uważam, że w Polsce powinno się w końcu zaprzestać "smutnych" uroczystości - przecież to w końcu jest Święto NIEPODLEGŁOŚCI! Należy się cieszyć, radować, "świętować", że jesteśmy narodem niepodległym, że nasi (pra)dziadkowie wywalczyli dla swoich (pra)wnuków kraj, w którym możemy cieszyć się wolnością!
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Renata 2009-11-10 20:58:15
  Tak po troszę się zgodzę z przedmówcą. Niestety nasze Święta narodowościowe obchodzone są tradycyjnie, nudno, nieciekawie... Defilady - nuda. Przemowy - długie i nudne. Młodzi chcą się bawić, świętować ale inaczej, bez polityki na każdym kroku, bez nudnych przemów, z pomysłem...
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Polskie święto 2009-11-10 12:16:38
  Na pewno jutro będzie bardzo wesoły dzień. Koncerty, sztuczne ognie, zabawa do rana. W końcu jest co świętować. Szkoda tylko, że jak zwykle skończy się na defiladzie, położeniu kilku wieńców pod rożnymi pomnikami i smutnymi mordami w telewizji.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść