Weterani nie do zdarcia

Weterani nie do zdarcia
Jerzy Jabłoński (w środku) złotym medalistą w rzycie młotem podczas mistrzostw Europy weteranów w duńskim Aarhus
Fot. archiwum prywatne

Olsztyński masters Jerzy Jabłoński kolejny raz okazał się nie do pokonania. Nie mogło być jednak inaczej, bo ten wielkokrotny mistrz świata i Europy w rzutach lekkoatletycznych brał tym razem udział w zawodach krajowych.

Były to 28. mistrzostwa Polski weteranów w wielobojach rzutowych i pięcioboju klasycznym, a miejscem ich przeprowadzenia było miasto Toruń. Pan Jerzy przywiózł stamtąd dwa złote medale. W kategorii wiekowej 75 był pierwszy zarówno w wieloboju ciężarkowym, jak i rzutowym. Nie były to jednak jedyne tytuły olsztyńskich lekkoatletycznych weteranów. Rówieśniczka Jerzego Jabłońskiego Helena Romanowska (Olsztyn), wywalczyła złoty medal w wieloboju rzutowym, natomiast Marek Grzyb w pięcioboju klasycznym 60-latków (w dal 4,57; w rzycie oszczepem 39,96; w biegi na 200 m 30,28; w rzucie dyskiem 35,07 i w biegu na 1500 m 6.11,30). Sławomir Jabłoński był natomiast 4. w wieloboju ciężarkowym 70-latków.

Bardzo dobrze zaprezentowali się też zawodnicy z regionu.Tadeusz Gulbicki (Dobre Miasto) zajął drugie miejsce w pięcioboju klasycznym 60-latków, natomiast Marek Oziemkiewicz (M40, Elbląg) i Tadeusz Lotz (M65, Iława) byli drudzy w wieloboju ciężarkowym.

eljot

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz