Weekend na drogach powiatu. Ranny motorowerzysta, kierowca z 4 promilami we krwi!

Weekend na drogach powiatu. Ranny motorowerzysta, kierowca z 4 promilami we krwi!
Wypadek motorowerzysty w miejscowości Biesal
Fot. KMP Olsztyn

Pracowity weekend mieli policjanci ruchu drogowego w Olsztynie. W sobotę, 6 czerwca, doszło do wypadku z udziałem motorowerzysty. Wpadli też kolejni pijani kierowcy. Rekordzista miał prawie 4 promile alkoholu we krwi!

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę. Policjanci z Olsztyna dostali zgłoszenie, że w miejscowości Biesal (gmina Gietrzwałd) doszło do wypadku z udziałem motorowerzysty. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 58-latek stracił panowanie nad jednośladem i przewrócił się na jezdnię. Mężczyzna był trzeźwy. Motorowerzysta trafił do szpitala.

Tego samego dnia stróże prawa zauważyli w pobliżu miejscowości Swaderki (gmina Olsztynek), na DK58 kierowcę bmw, który na widok radiowozu nagle skręcił na teren pobliskiej posesji, zatrzymał pojazd i próbował uciec pieszo, ale mu się to nie udało. Okazało się, że mężczyzna był pijany. W jego organizmie krążyło niemal 1,5 promila alkoholu. 37-latek stracił już prawo jazdy. Wkrótce odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Z kolei wczoraj (7 czerwca) policjant w czasie wolnym zauważył na jednym z parkingów w Wadągu (gmina Dywity) mężczyznę, który za kierownicą pił alkohol, a po chwili odjechał swoim seatem. Funkcjonariusz zadzwonił po patrol. Od kierowcy było czuć silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał niemal 4 promile! Dodatkowo po sprawdzeniu go w systemach policyjnych wyszło na jaw, że 30-latek ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna wkrótce stanie przed sądem, odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Więcej o weekendowych kolizjach:

Kolizja trzech aut i ciężarówki na ruchliwym skrzyżowaniu w Olsztynie [ZDJĘCIA]

Czołowe zderzenie na DK16. Zablokowana droga Olsztyn-Ostróda!

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz