Wąż boa, salamandry i żółw stepowy, czyli nielegalne okazy zwierząt w sklepach w Elblągu

Wąż boa, salamandry i żółw stepowy, czyli nielegalne okazy zwierząt w sklepach w Elblągu
Nielegalne zwierzęta w sklepie zoologicznym w Elblągu
Fot. KAS w Olsztynie

Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej w Olsztynie przeprowadzili w Elblągu kontrolę legalności handlu zwierzętami zagrożonymi wyginięciem. W jednym ze sklepów zoologicznych znaleziono zwierzęta, na które właściciel lokalu nie miał wymaganych zezwoleń.

Pracownicy KAS przeprowadzili kontrolę w ramach ogólnopolskiej operacji sprawdzania legalności obrotu zwierzętami gatunków zagrożonych wyginięciem. Czynności prowadzili m.in. w sklepach zoologicznych. W jednym z punktów stwierdzili, że do sprzedaży oferowane są okazy, na które kontrolowani nie posiadają odpowiednich zezwoleń CITES (Konwencja o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem).

- W ramach prowadzonych działań zatrzymali żółwia stepowego, węża boa i dwie salamandry meksykańskie. Okazy pozostały w przystosowanych dla nich warunkach u kontrolowanych, którzy złożyli pisemne zobowiązania, że do czasu zakończenia postępowania zwierzęta nie zostaną sprzedane – informuje st. rachm. Marta Rosiak, oficer prasowy Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie.

Zgodnie z Ustawą o ochronie przyrody za przewożenie bez zezwolenia przez granicę UE okazu gatunku chronionego grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Galeria

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • wedrfg 2020-12-02 12:38:43 77.111.*.*
    żółw 500 + hahahhahaa kiedyś były za 30 pln :)
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0