Imieniny: Eustachego, Helmuta
Data dodania: 2009-12-07 11:12

Natalia

Warmińsko-mazurskie akcenty w Rajdzie Barbórka

W sobotnim 47. Rajdzie Barbórka nasz region reprezentowali m.in. Radek Typa, Maciej Wisławski oraz Wojciech Jermakow i Andrzej Matracki. Pierwsza z załóg w klasyfikacji generalnej zajęła 12 miejsce, a druga 73.

Radek Typa i Maciej Wisławski bez większych problemów przejechali sześć odcinków specjalnych i zakwalifikowali się do kultowego odcinka ''Karowa''. W klasyfikacji generalnej 47.Rajdu Barbórka załoga uplasowała się na 12 pozycji. Przypomnijmy, że Radek Typa brał udział w kampanii promocyjnej ''Mazury Cud Natury”.

- Mazury to cud natury, a Karowa to cudowne rajdowe miejsce – mówił po wyścigu Radek Typa. - Fajnie było zaprezentować nasze mazurskie hasło właśnie w tym miejscu. Swoją jazdą chciałem podziękować kibicom i sponsorom. Dodatkową, nieplanowaną atrakcją było uszkodzenie felgi przez co Lancer sam z siebie chciał jechać bokiem i widowiskowo.

Bez takich przygód nie obyło się także w drugiej sławnej załodze, która wyróżniała się nie tylko charakterystycznym samochodem, ale i oryginalnym składem. Wojciech Jermakow i Andrzej Matracki do Olsztyna wrócili z otarciem błotnika i bez plastikowej podkładki pod tablicę rejestracyjną. Panowie startowali niejako ''towarzysko'' w ramach promocji Pop-artowego Kopernika, w czasie gry Toruń i Olsztyn walczyły w Muzycznej Bitwie Miast. W generalnej klasyfikacji rajdu Jermakow i Matracki zajęli 73 miejsce na ponad 130 załóg. W swojej klasie uplasowali się na 20 pozycji.

Źródło: Urząd Miasta/Urząd Marszałkowski