Warmińsko-mazurskie akcenty w Rajdzie Barbórka

W sobotnim 47. Rajdzie Barbórka nasz region reprezentowali m.in. Radek Typa, Maciej Wisławski oraz Wojciech Jermakow i Andrzej Matracki. Pierwsza z załóg w klasyfikacji generalnej zajęła 12 miejsce, a druga 73.

Radek Typa i Maciej Wisławski bez większych problemów przejechali sześć odcinków specjalnych i zakwalifikowali się do kultowego odcinka ''Karowa''. W klasyfikacji generalnej 47.Rajdu Barbórka załoga uplasowała się na 12 pozycji. Przypomnijmy, że Radek Typa brał udział w kampanii promocyjnej ''Mazury Cud Natury”.

- Mazury to cud natury, a Karowa to cudowne rajdowe miejsce – mówił po wyścigu Radek Typa. - Fajnie było zaprezentować nasze mazurskie hasło właśnie w tym miejscu. Swoją jazdą chciałem podziękować kibicom i sponsorom. Dodatkową, nieplanowaną atrakcją było uszkodzenie felgi przez co Lancer sam z siebie chciał jechać bokiem i widowiskowo.

Bez takich przygód nie obyło się także w drugiej sławnej załodze, która wyróżniała się nie tylko charakterystycznym samochodem, ale i oryginalnym składem. Wojciech Jermakow i Andrzej Matracki do Olsztyna wrócili z otarciem błotnika i bez plastikowej podkładki pod tablicę rejestracyjną. Panowie startowali niejako ''towarzysko'' w ramach promocji Pop-artowego Kopernika, w czasie gry Toruń i Olsztyn walczyły w Muzycznej Bitwie Miast. W generalnej klasyfikacji rajdu Jermakow i Matracki zajęli 73 miejsce na ponad 130 załóg. W swojej klasie uplasowali się na 20 pozycji.

 

 

Źródło: Urząd Miasta/Urząd Marszałkowski

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • ? 2009-12-07 20:08:29
    już gdzieś to widziałem...:/
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • Kibic 2009-12-07 12:28:27
    Ja tam powiem tylko tyle. Projektant tej naklejki powinien oddać pieniądze. W telewizji w ogóle nie było widać tej reklamy (ciemne litery na zielonym tle). Czy to jakiś daltonista projektował? Tragedia wizualna i promocyjna. Oglądałem transmisję z Karowej w tv i nic nie widziałem zupełnie tego napisu. Zmarnowana kasa.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0