Warmiński Jarmark Świąteczny. Multimedialna choinka i świecące dekoracje 3D

Już 13 grudnia olsztyńskie Stare Miasto po raz kolejny zmieni się w bajkową, zimową krainę pachnącą bożonarodzeniowymi przysmakami i przystrojoną świątecznymi ozdobami. Tego dnia ruszy bowiem Warmiński Jarmark Świąteczny, który potrwa do niedzieli 16 grudnia.

Ratusz ogłosił właśnie przetarg na organizację części wystawienniczej i obsługę Warmińskiego Jarmarku Świątecznego wraz z zapewnieniem dekoracji świetlnych. Jarmark odbędzie się w tym roku w dniach 13-16 grudnia – tradycyjnie na terenie Starego Miasta.

W ramach wydarzenia otwarte zostaną liczne stoiska ze świątecznymi i lokalnymi przysmakami, ozdobami, wyrobami rzemieślniczymi, czy grzanym winem. Starówka i Targ Rybny ozdobione będą przystrojonymi, świątecznymi drzewkami, a staromiejskie kamienice – specjalnymi iluminacjami.

Jarmark tradycyjnie odwiedzi św. Mikołaj z Rovaniemi, a staromiejska scena zostanie oddana we władanie kolędujących artystów.

Nie obejdzie się również bez atrakcji specjalnych znanych z poprzednich edycji wydarzenia jak karuzela wenecka, czy dekoracje świetlne 3D: gigantyczne bombki, prezenty, czy piernikowy domek, pod którymi będzie można przejść i zrobić sobie świąteczne zdjęcie. Zaplanowano również świetlną karocę z możliwością wsiadania, dekoracje w kształcie reniferów, potrójnych drzew 2D, czy multimedialną choinkę.

Galeria

Komentarze (6)

Dodaj swój komentarz

 • MojaGwiazdka.pl 2018-11-20 13:45:57 31.62.*.*
  Ale rynek wygląda bardzo ładnie z tymi ozdobami :)
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Niebieski005 2018-11-19 11:15:38 213.25.*.*
  Jarmark znów będzie trwał tylko jeden weekend wiec znów nie da się po rynku nawet przejść z powodu tłumów, nie mówiąc już o kupieniu czegokolwiek, pooglądaniu czy wypiciu w spokoju kubka grzańca. Jarmark był już organizowany tyle razy. Czemu nikt się nie uczy na błędach? Znow na pewno nie bedzie gdzie usiaść z jedzeniem i znów okazja na ciekawe wydarzenie w Oln zostanie zmarnowana.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 0
 • Aaa 2018-11-16 21:34:48 37.47.*.*
  Ten scenariusz jarmarku juz przerabialiśmy wielokrotnie. Czekam kiedy Mikołaj zachoruje i nie przyjedzie. Taka impreza to jak napisał Związkowiec nazywa się: ,,pić na wodę".
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 1
 • Związkowiec 2018-11-16 14:58:20 37.47.*.*
  Zaklinanie rzeczywistości jest dobre, aby uciszyć własne sumienie. Chwalenie przedsięwzięć wymienionych w projekcie budżetu na 2019r. mija się z celem z wielu powodow: 1. To jest projekt wymyślony przez grzymowicza i jego doradców. Skoro projekt przyjrzą mu się radni i pozmieniają go. Ma być uchwalony w styczniu 2019. 2. Nawet gdy jakieś przedsięwzięcie znajdzie się w projekcie budzetu, to nie znaczy że go zrealizują. Jeżeli to będzie ,,przedsięwzięcie słup" to pomału zniknie z budżetu i oby pojawił się kiedyś. 3. Wielu radnych będzie chciało cokolwiek z tego co naobiecywało w kampanii zrobić. Będzie nacisk na kluby aby wyrwać kasę. To kolejny powód ze w tym kształcie budźet to mrzonka. 4. grzymowicz naobiecywal ile mógł. Nawet jak da 300 tyś. to co to są za pieniądze! Za takie pieniądze można co najwyżej wybudować plac zabaw z kilkoma huśtawkami. Podniecać to można się, ale trzeba spojrzeć na to realnie. grzymowicz juź raz założył koszt budowy II linii tramwajowej. Pomylił się o 150 milionów!! Niektóre przedsięwzięcia zaplanowane w tym projekcie budżetu to pić na wodę, jak kiedyś trafnie nazywano taki ruch. Oznacza to, że dać cokolwiek, aby się odwalili i nie narzekali. To jest typowy pić na wodę. W projekcie nie ma pieniędzy na inwestycje: II linia tramwajowa, budowa hali sportowej. To oznacza ze miasto ma niższe dochody niż w 2018r. Wiele firm odeszło z Olsztyna. Wielu mieszkańców wyprowadziło się poza Olsztyn. Dochody spadły więc i inwestycji nie będzie. To co zostało podzieli się na ,,pić na wodę", czyli dawać w nieskończoność na Stomil, , na budźet obywatelski, na łatanie dróg i chodników. Edukacja nic nie dostanie. Dostaną kolesie i kolezanki dyrektorzy. Nauczyciele juz nić. Taki małomiasteczkowy budżet. Przy grzymowiczu nic od rządu nie dostaniemy. Nie mam co do tego wątpliwości. grzymowicz teź o tym wie. Ale robi dobrą minę. Wszem i wobec grzmi że szuka w Warszawie pieniędzy. Nikt mu ich nie da. Chyba że nędzne ochłapy. I tak te ochłapy ogłosi swoim sukcesem! Przy nim kolejne 5 lat to zastój. Bo przecież nie rozwój.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 3
 • wolny login 2018-11-16 09:42:57 213.73.*.*
  Zgadzam się z Ryśkiem. Jarmark powinien trwać minimum tydzień, albo nawet dłużej. Optymalnie było by np. 17.12-01.01.2019 wtedy prawie każdy znajdzie jakiś wolny dzień na odwiedzenie starówki. Tak w czwartek i piątek często się nie chce/nie zdąży po pracy, w sobotę tłumy, a w niedzielę już się zbierają po południu.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 1
 • Ryszard Ochódzki 2018-11-15 20:49:04 83.6.*.*
  Według mnie to Jarmark powinien trwać dłużej. Ruch by się nieco rozłożył i więcej ludzi miałoby szansę w większym spokoju odwiedzić wydarzenie.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 2