Warmia Energa Olsztyn. Na razie dziewięciu pewniaków w szeregach szczypiornistów

Warmia Energa Olsztyn. Na razie dziewięciu pewniaków w szeregach szczypiornistów
Daniel Makowski będzie nadal stał w bramce Warmii Energa
Fot. Warmia Energa Olsztyn

Kadra pierwszoligowej Warmii Energa Olsztyn jest uzupełniana z dnia na dzień. Kolejnym graczem na nowy sezon jest Daniel Makowski. Jeszcze w tym miesiącu mamy poznać nazwiska kolejnych nowych zawodników olsztyńskiej drużyny.

Przypomnijmy, że z gry w Warmii zrezygnowali: Bartosz Idzikowski, Dawid Mięsopust, Tomasz Pasymowski, Miłosz Rupp, Filip Wadowski oraz dwaj bramkarze – Kacper Kłodziński i Jakub Pikura. Wiadomo kto na pewno będzie bronił barw Warmii Energa w sezonie 2020/2021. Podpisanie, lub przedłużenie kontraktów, mają już za sobą: Mateusz Kopyciński (będzie to jego 13. sezon w Warmii, ma na koncie ponad 700 zdobytych dla tego zespołu bramek), Piotr Dzido (5. sezon w Warmii, prawie 100 bramek), Wojciech Golks (4. sezon rozgrywającego w olsztyńskiej Warmii), Marek Starzec (3. sezon), Jakub Zemełka (2. sezon w ekipie Warmii Energa) i Jakub Kozłowski (grał w sezonie 2018/19). Niedawno dołączyli do nich: Marcin Malewski, „człowiek orkiestra” zespołu i jego wieloletni kapitan, a ponadto Michał Sikorski. Ostatnio pełnoprawnym zawodnikiem Warmii stał się bramkarz Daniel Makowski. Grał w tym zespole w poprzednim sezonie i dał się poznać z bardzo dobrej strony. Klub przedłużył więc z nim kontrakt na kolejny rok.

Rozmowy z pozyskaniem kolejnych graczy trwają nadal. Skupiają się na pozyskanie dwóch bramkarzy w miejsce tych co odeszli oraz dwóch rozgrywających i jednego skrzydłowego.

- Chcielibyśmy zamknąć skład naszej drużyny do końca czerwca – powiedziała nam Karolina Jabłońska, dyrektorka klubu. – Mocno w tej sprawie działają wspólnie Marcin Malewski oraz trener Jarosław Knopik. Nie zależy mam jednak na gorączkowym pośpiechu, bo formalnie na skompletowanie ostatecznego składu naszego zespołu mamy czas do połowy września – podkreśliła.

Przypomnijmy jednak, że według naszej wiedzy przygotowania Warmii do nowego sezonu mają się rozpocząć 3 sierpnia. Dobrze więc by było, aby w tym terminie skład zespołu był już zamknięty.

Lech Janka

2147382000

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

2147382000