Warmia Energa… chudnie w oczach

Warmia Energa… chudnie w oczach
Tomasza Pasymowskiego i Dawida Mięsopusta nie zobaczymy w nowym sezonie w szeregach olsztyńskiej Warmii Energi
Fot. Emil Marecki

W nowym sezonie nie zobaczymy wielu szczypiornistów pierwszoligowej olsztyńskiej ekipy występujących w sezonie 2019/2020. Czy te braki personalne zostaną w porę uzupełnione nowymi zawodnikami?

Przypomnijmy. Na początku marca z Warmii Energi odszedł Bartosz Idzikowski, a w kwietniu pożegnali się z olsztyńską drużyną prawoskrzydłowy Dawid Mięsopust i lewoskrzydłowy Tomasz Pasymowski. Z drużyny odeszli też dwaj bramkarze – Kacper Kłodziński oraz Jakub Pikura, a także wypożyczeni Miłosz Rupp i Filip Wadowski.

- Mięsopust rok temu przyszedł do nas z AZSP Chorzowa Zawadzkie i już na początku roku zapowiedział, że chciałby wrócić w rodzinne strony – tłumaczył personalne ubytki trener olsztynian Jarosław Knapik. - Bardzo tęsknił za rodziną, więc rozwiązaliśmy z nim kontrakt.

I dodał: - Po Pasymowskim spodziewałem się lepszej gry, więc odszedł za wzajemnym porozumieniem. Idzikowski (wychowanek olsztyńskiego Szczypiorniaka - red) podobnie. Jeżeli natomiast chodzi o pozostałych odchodzących, to muszę na wstępie poinformować, że my zawsze prowadzimy działania sprzyjające zawodnikom, starając się nie trzymać ich w klubie na siłę. Kłodziński wrócił więc do swego rodzinnego Szczecina, bo tak chciał, natomiast Pikura nie podpisał z klubem umowy. Rupp bardzo dobrze się u nas sprawdził ale odszedł z wypożyczenia na własną prośbę. Jeżeli chodzi o Wadowskiego, to po prostu zakończył się jego okres wypożyczenia z MMTS Kwidzyn. Te personalne luki będziemy wkrótce wypełniać nowymi zawodnikami – oświadczył na koniec olsztyński szkoleniowiec.

eljot

2147382000

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Cześć 2020-06-11 13:50:53 37.248.*.*
    Warmia jest przykładem dewastacji sportu przez rządzących tym miastem z platformą i dziennikarzami na czele było trzeba podpisać listę poparcia referendum
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 2
2147382000