W weekend na basenie będą pływać w płetwach

W weekend na basenie będą pływać w płetwach
Puchar Świata w Pływaniu w Płetwach w 2014 r.
Fot. Łukasz Kozłowskia / Olsztyn.com.pl

Już w najbliższy weekend (6-7 kwietnia) w Wodnym Centrum Rekreacyjno-Sportowym „Aquasfera” odbędą się Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach juniorów i seniorów. Impreza po czterech latach przerwy powraca do Olsztyna.

Po czterech latach przerwy Mistrzostwa Polski w Finswimmingu, czyli w pływaniu w płetwach, powracają do Olsztyna. Impreza odbędzie się już w najbliższy weekend. W rywalizacji sportowej weźmie udział około 250 zawodników z 16 polskich klubów.

Zawody będą rozgrywane na basenie olimpijskim. Jest też pewna nowość – arena sportowa po raz pierwszy została odseparowana od strefy rekreacyjnej. Obie strefy organizatorzy połączyli banerami przedstawiającymi różne formy i style pływackie. W ten sposób widzowie zyskają arenę, a użytkownicy strefy rekreacyjnej i sauny będą mogli cieszyć się komfortowym wypoczynkiem.

Organizatorami wydarzenia są: Urząd Miasta w Olsztynie, Polski Związek Płetwonurkowania oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Program Mistrzostw Polski w Pływaniu w Płetwach:

Program imprezy

6 kwietnia, sobota

Godz. 10:00 - I Blok startowy, poranny

Godz. 16:00 - II Blok startowy, popołudniowy

Godz. 16.50 - Uroczyste otwarcie mistrzostw

7 kwietnia, niedziela

Godz. 10:00 - III Blok startowy, poranny

Godz. 14:00 - zakończenie imprezy

Źródło: własne/OSiR

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz