Dziś jest: 24.04.2024
Imieniny: Feliksa, Grzegorza
Data dodania: 2020-08-08 20:12
Ostatnia aktualizacja 2020-08-09 23:29

W meczu kontrolnym Stomil przegrał z II-ligowym Sokołem Ostróda [ZDJĘCIA, WIDEO]

Piłkarzom obu zespołów przyszło grać w sporym upale. Walki jednak na boisku nie brakowało

W pierwszym meczu sparingowym przed nowym sezonem, olsztyński Stomil przegrał na boisku w Ostródzie z tamtejszym Sokołem.

- Skład personalny, w którym wystąpiliśmy w pierwszej części spotkania z całą pewnością niewiele mówił kibicom - powiedział tuż po spotkaniu trener Stomilu, Adam Majewski.

I dodał: - Było kilku zawodników testowanych, w tym z zagranicy. Wyglądało to trochę chaotycznie. W pierwszej połowie byliśmy słabszym zespołem. W drugiej odsłonie wyglądało to już zdecydowanie lepiej. Przegraliśmy, co prawda 2:1, ale mieliśmy kilka sytuacji dzięki którym spokojnie mogliśmy ten mecz zremisować, albo wygrać. Rozegraliśmy ten mecz głównie pod kątem przetestowania nowych zawodników. Zostało nam mało czasu, zaledwie trzy tygodnie i musimy koniecznie się decydować.

W poniedziałek olsztyńska drużyna wyjedzie na tygodniowy obóz do Suwałk. Jak zaznaczył szkoleniowiec, trzech testowanych zawodników z zagranicy raczej na ten obóz nie pojedzie.

- Natomiast chcemy dalej Huberta Sadowskiego i Krystiana Ogrodowskiego zostawić w naszym zespole i jeszcze obejrzeć na obozie - przyznał Majewski.

Z dziennikarskiego obowiązku kilka słów o tym, jak padały bramki - najpierw w 21 minucie Wojciech Mazurowski skorzystał z niefrasobliwości olsztyńskiego bramkarza, który "sprezentował" idealną okazję strzelecką, natomiast cztery minuty później wynik spotkania podwyższył Dawid Wolny, który zdecydował się na strzał z okolic dwunastego metra.

Honorowe trafienie olsztynianie zdobyli pod koniec spotkania. Koki Hinokio podał na piąty metr, a zawodnik Sokoła trafił do własnej bramki...

Sokół Ostróda - Stomil Olsztyn 2:1 (2:0)

1:0 - Wojciech Mazurowski 21'
2:0 - Dawid Wolny 25'
2:1 - Oskar Sikorski 89' (s)

Sokół Ostróda: (I połowa) Błażej Niezgoda - Michał Zimmer, Wojciech Mazurowski, Adam Dobosz, Paweł Brzuzy, Sebastian Rugowski, Kamil Zalewski, Karol Żwir, Konrad Andrzejczak, Dawid Wolny, Tomasz Gajda. (II połowa) Błażej Niezgoda - Łukasz Święty, Adam Dobosz, Wojciech Mazurowski, Oskar Sikorski, Kamiński, Małek, Daniel Łuczak, Wojciech Kalinowski, Andriušis, Przemysław Chyrchała

Stomil Olsztyn: Jacek Troshupa (32' Vjačeslavs Kudrjavcevs, 61' Piotr Skiba) - zawodnik testowany (46' Janusz Bucholc), Wiktor Biedrzycki (46' Serafin Szota), Hubert Sadowski (46' Jakub Mosakowski), Ingo van Weert (61' Wiktor Biedrzycki), Jakub Staszak (46' Jurich Carolina), Jakub Tecław (46' Maciej Spychała), zawodnik testowany (34' Koki Hinokio), zawodnik testowany (46' Sam van Huffel), zawodnik testowany (46' Sebastian Jarosz), Szymon Rak (32' Skënder Loshi, 61' Ņikita Kovaļonoks)

Żółta kartka: Van Huffel (Stomil)