W Łynie znaleziono zwłoki. Czy to zaginiony mężczyzna?

W Łynie znaleziono zwłoki. Czy to zaginiony mężczyzna?
Fot. OSP Dobre Miasto

Wczoraj w Smolajnach, w gminie Dobre Miasto przypadkowi przechodnie znaleźli pływające w Łynie zwłoki mężczyzny. Strażacy wydobyli ciało z wody. Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Ciało znaleźli przechodzący brzegiem Łyny spacerowicze.

- Ok. godz. 13:15 przechodzące, brzegiem rzeki Łyny, osoby postronne zauważyły pływające w wodzie ludzkie ciało. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano jednostki straży pożarnej z Praslit, Dobrego Miasta i Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z KM PSP Olsztyn – informują strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrym Mieście.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wydobyli ciało z wody. Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie.

- Trwają czynności. Śledczy ustalają tożsamość mężczyzny, na pewno pobiorą materiał biologiczny. Mężczyzna nie miał przy sobie żadnych dokumentów. Na tę chwilę jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o przyczynach śmierci. Ciało zostało zabezpieczone do prosektorium – wyjaśnia nam Rafał Prokopczyk, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Nieoficjalnie mówi się, że zwłoki mogą należeć do zaginionego, którego poszukiwania prowadzili policjanci z Dobrego Miasta.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz