W Kortowie będą nowe miejsca rekreacji. Wśród pomysłów m.in. plac zabaw dla dorosłych czy klub muzyczny

W Kortowie będą nowe miejsca rekreacji. Wśród pomysłów m.in. plac zabaw dla dorosłych czy klub muzyczny
W Kortowie mogą powstać nowe miejsca aktywności i rekreacji
Fot. UWM

Już niedługo w olsztyńskim Kortowie mogą pojawić się nowe miejsca aktywności studenckiej i rekreacji. Zakończyły się konsultacje w tej sprawie. Zgłoszono ponad 50 propozycji, wśród nich jest m.in. wyznaczenie miejsc do biwakowania czy poszerzenie plaży.

Zakończyły się konsultacje dotyczące utworzenia nowych miejsc aktywności studenckiej i rekreacji. Ich utworzenie jest związane ze Strategią Rozwoju Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na lata 2021-2030. Uczelnia chce zachęcać do zdrowego trybu życia.

- Jednym z planów na ten rok było utworzenie listy propozycji. Dlatego prowadziliśmy rozmowy z osobami najbardziej zainteresowanymi - czyli studentami i pracownikami naszej uczelni. To nasze wspólne dobro i wspólnie powinniśmy ustalać, jak ono powinno wyglądać. Z uwagi na pandemię, nie mamy możliwości bezpośredniego kontaktu. W związku z tym stworzyliśmy wirtualną tablicę do zgłaszania pomysłów i ogólnej dyskusji na temat wyglądu naszego kampusu - powiedział w rozmowie z radiem UWM FM Kanclerz UWM, Bogusław Stec.

Zgłoszono ponad 50 propozycji. Wszystkie pomysły zostaną przeanalizowane przez członków Kolegium Rektorskiego. Ich realizację przewidziano na lata 2022-2024.

Wśród propozycji pojawiły się takie pomysły jak: poszerzenie plaży i udostępnienie osobom wypoczywającym nad jeziorem Kortowskim leżaków, utworzenie nowych miejsc do grillowania i spotkania przy ognisku, wyznaczenie stref biwakowych, organizacja cyklicznych zajęć sportowych, utworzenie apteki, klubu muzycznego, galerii sztuki „pod chmurką”, placu zabaw dla dorosłych czy rewitalizację kortowskiego ronda.

Komentarze (11)

Dodaj swój komentarz

 • . 2021-07-12 15:08:28 81.190.*.*
  A uczelnia jak w mule rzeźbiła, tak nadal rzeźbi i rzeźbić będzie.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 1
 • Tramwajowicz 2021-07-10 15:33:37 79.191.*.*
  niestety prawda, aktywność studencka tutaj nic nie da. trzeba pomyśleć o miejscach pracy w końcu. ludzie tu niepotrzebnie nawet studiują
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 3
 • NOlek 2021-07-09 20:57:39 37.248.*.*
  Super
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 3
 • paszli won 2021-07-09 13:34:17 83.4.*.*
  Może w końcu jakieś nowe miejsca pracy będą...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 2
 • Myślący 2021-07-09 13:03:43 5.173.*.*
  Ty, który biegasz z nadludzką gracją! W jedność zespalasz się z demokracją! Tworzysz z nią jedno, spójne ogniwo! Uderzasz do głowy jak rum albo piwo! A może nawet uderzasz jak wódka! Paziem przy tobie Schetyna i Budka! Tyś tak załatwił pięknego Rafała, że aż mu z żalu znów ,,Czajka" wylała! Ty od którego aż łuna uderza! My w tobie widzim naszego KANCLERZA! Ty, co nawet pięścią wymachujesz... CZULE! I gdy plujesz jadem, leczysz nerwobóle! Ład i porządek w tym kraju nastanie boś wrócił, nasz Panie, na koniu Romanie! Ty, co obalisz reżim pisowski! My ciebie otoczym KULTEM JEDNOSTKI! Kiedy przemawiasz, twój szept świeci tęczą! Pasterze i bydlęta, na widok twój klęczą! Z twych ust, gdy przemawiasz, płyną promienie! Wiem, bo widziałem sam - w Tefałenie! Tyś Konstytucję wziął za swą kochankę! My ci wołamy dziś: danke, Tusk! DANKE! I choćby zesrały się ,,Wiadomości", to nic nie ujmą Twojej boskości! Imieniem twym zwiemy parki, place, ulice! Będą cię sławić sexworkerki, i będą cię sławić dziewice! Pomniki ustawiać będziem ci w parkach! Nie było takiego od czasów BISMARKA! Chóralnie woła dziś świat postępu do Ciebie, kanclerzu Donaldzie: pomścić racz im łaskawie dawną porażkę W GRUNWALDZIE! O wolnych mediach już wszyscy marzą, laptopy wyrwiesz znów dziennikarzom, zwłaszcza tym, co tylko wciąż mącą, próbując zakłócić Twą chwałę kwitnącą! Przybądź, o królu Europy! Nieprawomyślnym odbierz laptopy! Bo tylko wtedy jest wolność słowa, gdy dana przemowa jest lewicowa. Przy tobie media przemówią jednym głosem! Wy o to już zadbacie, z Michnikiem i Sorosem! Twój powrót da nadzieję, że skończy się jak w bajce. Do tej samej rzeki wchodzim - i to tuż przy ,,CZAJCE"! Przygarnij nam uchodźców, hejterzy niech pysk stulą. Ubogać nas, Donaldzie, ich genetyczną pulą! Niech spada Kaczor dyktator, niech spieprza młody Mentzen! Niech Unia uber alles, i kajne, kurwa, grencen! Autor: Razprozak
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 5
 • Młoda 2021-07-09 12:40:35 31.60.*.*
  Szkoda że uczelnia zamiast przedstawienia planów zmiany profilu nauczania pod kątem dostosowania się do rynku pracy zajmuje się rekreacją. Najpierw praca a potem wypoczynek.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 6
2147382000